Sottnerová má minimalistickou bílou kuchyni od Oresi
Logo Oresi

Magická bílá kuchyň Ivy Sottnerové

2. 8. 2022

Pojďme se dnes podívat na moderní bílou kuchyň MAGIQ s povrchem z vysoce lesklého a odolného akrylu, kterou si ze třídy Dolti Collection by Andrea Capovilla u Oresi vybrala influencerka a Miss Motorsport 2017, finalistka Supermiss 2017 a TOP modelka roku 2019, Ivana Sottnerová.

Ivana dnes pracuje jako asistentka servisu ve společnosti Auto Průhonice, a.s, sama se věnuje fitness také jako osobní trenérka a jezdí i profesionálně na koni. Nedávno si pořídila nové bydlení nedaleko od Prahy a do něj si u Oresi koupila bílou kuchyň MAGIQ.

Kuchyň MAGIQ s odolným akrylovým povrchem má dispozici ve tvaru písmene „U“, a je situovaná až ke stropu. Jednou z vychytávek jsou větrací mřížky nad spotřebiči v horním panelu.

Design kuchyní i reference

Iva má ráda bílou barvu a zařídila v ní i místnost, kde je kuchyň součástí obývacího pokoje. Zaujal ji design kuchyní Oresi, které znala i z reklam a dostala na ně dobré reference. Jak sama vzpomíná, obrátila se na architekta Jaroslava Sládečka, který jí s výběrem kuchyně pomohl a se vším jí poradil.

„Spolupráce byla naprosto výborná, komunikace rychlá, vše klapalo a vedle toho jsem ocenila i to, že je 3D návrh u Oresi zdarma. Chtěla jsem bílou vysoce lesklou kuchyň, která odolá přítomnosti dětí a pejska. MAGIQ s povrchem z akrylu skvělá volba i proto, že se snadno čistí. Spokojená jsem i se zvolenou dispozicí kuchyně, která se do našeho konceptu obývacího pokoje skvěle hodí a při vaření je prostorná i pro práci ve dvou,“ vypráví nadšeně Iva.

Moderní „účko“ se dobře vešlo do prostoru, který v místnosti vymezily dveře. Spodní skříňky mají integrované otvírací profily Linea Retta. Nechybí tu chytré spotřebiče.

Co na to architekt

„Klientka měla už na začátku představu světlé zrcadlově lesklé kuchyně, leštěného mramoru, zkrátka něčeho až andělského a nebeského.

Proto je nakonec kuchyň téměř celá bílá, včetně úchytek, pracovní desky, dřezu, a dokonce i varné desky od značky Beko.

Jen dřezová baterie s dávkovačem saponátu a spotřebiče jsou kovově lesklé a vytvářejí mírný nádech něčeho industriálního a až doktorsky sterilního.

Poukazují na to, že kuchyň je svým způsobem stroj a zároveň místo, kde je nutné zachovávat hygienická pravidla. V této kuchyni se žádná špína neschová, a tak je s ní její majitelka velmi spokojená,“ komentuje kuchyňskou sestavu Ing. arch. Jaroslav Sládeček.

„K dokonalému vzhledu přispívá i to, že sahá až po strop. To jednak zesiluje dojem, že kuchyň je pevnou a neoddělitelnou součástí daného prostoru a jakoby z něj vyrůstá. Zároveň se tím vytvořila spousta úložného prostoru, kam se vejde mnoho věci, dokonce i různé vybavení majitelčina čtyřnohého miláčka,“ doplňuje architekt.

Na závěr ještě dodejme, že budoucí majitelé kuchyně od Oresi jistě ocení i fakt, že společnost Oresi k výsledkům výzkumu IBRS, kde jsme byli vyhodnoceni jako prodejci s nejspokojenějšími zákazníky, certifikátu zákaznické spokojenosti BS ISO 10002:18 uděleným certifikační společností Taylor Cox a ocenění Známkou kvality, kterou našim kuchyním Dolti Collection jako jediným kuchyním na českém trhu udělila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, si právě nově přidává i prestižní pečeť Superbrands.

Na další ukázky moderní bílé kuchyně do stropu Ivy Sottnerové se podívejte v galerii níže.