Šedé lesklé kuchyně

Šedé barvy ve vysokém lesku

Jak ukazují trendy posledních let, v interiéru se šedé a tmavé barvy ujaly. Zvláště šedá působí klidně a vyváženě, proto bytoví návrháři často navrhují kuchyně s převahou této barvy. Není divu. Šedá barva je nadčasová, neutrální a zahrnuje bohatou paletu teplých i chladných odstínů. Uplatňuje se ve výmalbě, na podlahách, textiliích i na nábytku. Jak se můžete přesvědčit v portfoliu kuchyní Oresi, šedá může mít mnoho podob. Designéři ji často kombinují s bílou a černou, ale také s dekory dřeva, díky nimž vynikne příjemný kontrast lesku a struktury dřeva. Šedá barva je synonymem elegance.

Ve čtyřech řadách z portfolia kuchyní Oresi se nachází mnoho povrchů v šedých barvách. Například model Gray Cat z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla má dvířka ve vysokém lesku.

Foto: Oresi

Moderní šedá kuchyň Pamplona z řady luxusních kuchyní Bauformat ve vysokém lesku Křemen šedý zaujme také bezúchytovými dvířky. Aby nepůsobila fádně, je doplněna lesklými červenými akcenty.

Foto: Oresi

Šedé lesky v moderní kuchyni

I šedou lesklou kuchyň můžete doplnit dalšími barvami. A nemusíte se jich obávat. Neutrální šedá dokáže sladit barvy, dobře vypadá vedle žluté, červené, růžové, oranžové, některých odstínů modré, fialové, bílé i černé.

Jednoduchá lesklá hladká šedá dvířka a kuchyň s minimem vystavených předmětů navozují v kuchyni pocit čistoty, minimalistické pojetí ovšem na někoho může působit příliš technicky, až chladně či stroze. Abyste se tomu vyhnuli, sáhněte třeba po doplňcích v barvě zlatavých a stříbřitých tónů, jako je mosaz, nerez nebo měď. Jestli si nejste jisti jaké doplňkové barvy zvolit, zajděte se poradit k odborníkům do některého studia Oresi.

Kombinujte: Tón v tónu, lesk s matem

Kuchyň ve vysokém lesku nám ve dne v noci nastavuje zrcadlo. Na ploše hladkých lesklých dvířek se odráží vybavení místnosti a promítá se tu vše, co se v místnosti děje. Jestli se v takovém kuchyňském zrcadle nechcete neustále pozorovat, použijte vysoký lesk na horních skříňkách a spodní vyberte třeba v hedvábném matu.

Nezapomeňte také na dekory dřeva, jehož barvu volíme podle odstínu šedé barvy. Správné kombinování barev předpokládá, že se zaměříte i na vlastnosti dalších materiálů, použitých v místnosti. Jestli si nejste jisti, odborní prodejci ve studiu Oresi vám u šálky kávy rádi poradí.

Ukázka zajímavě řešené kuchyně tón v tónu, kde designéři z pořadu Jak se staví sen u Oresi vybrali kombinaci lesklých dvířek modelů MAGIQ a Chocolate Day s kazetovými dvířky v hedvábném matu.

Foto: TV Prima 

Kuchyň MAGIQ ve vysokém lesku arctic a cappuccino. Šedá se velmi dobře kombinuje s bílou. Obě barvy jsou neutrální, proto kuchyň můžete často snadno obměňovat pomocí barevných doplňků.

Foto: TV Prima

 

Lesklé materiály

V portfoliu kuchyní Oresi, kde máme čtyři řady kuchyní ve všech cenových kategoriích, si vyberou šedou lesklou kuchyň všichni zákazníci. V našich kuchyňských studiích najdou lesklé kuchyně ze všech typů materiálů od špičkových výrobců.

Našim zákazníkům v Oresi nabízíme šedá lesklá dvířka z mnoha různých materiálů. V kuchyních hodně dbáme na hygienu, proto máme v portfoliu kuchyní také modely s antibakteriální úpravou povrchu od renomované francouzské společnosti Polyrey. Dále to je vícevrstvý lak nebo vysoce lesklý a velmi odolný akryl, mít můžete i laminát ve vysokém lesku. Víte, že i lamino existuje v lesklé verzi nebo je do vysokého lesku lakováno? Přijďte se na vlastní oči přesvědčit do některého z šedesáti studií Oresi.

Šedé kuchyně na míru potřebám a přáním

Šedé lesky lze rovněž kombinovat s dekory dřeva. Tyto sestavy jsou v českých kuchyních velmi oblíbené. Hodí se do interiérů zařízených v klasickém, moderním, dokonce i v rustikálním stylu. Pokud si nejste jisti jakou kuchyň si vybrat, vsaďte na aktuálně módní a zároveň nadčasovou kombinaci. Nebo se přijďte se inspirovat do studia Oresi, kde vám prodejci poradí a na vystavených kuchyních i na vzorcích předvedou jaké možnosti máte a společně připravíte kuchyň na míru vašim potřebám a přáním.

V Oresi kupujete kvalitu, k ocenění Známkou kvality, kterou našim kuchyním Dolti Collection jako jediným kuchyním na českém trhu udělila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, jsme nově získali i prestižní titul Superbrands.

Do své kuchyně majitelka vybrala skříňky z linií MAGIQ z akrylu ve vysokém lesku cappuccino a Fantasy v dekoru Jilm expressive s madly, u kterých lze volit ze třech provedení barevného panelu.

Foto: Oresi

Šedé kuchyně od Oresi pro Vaši inspiraci

Váháte, jakou  šedou kuchyň máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.