RECENZE ZÁKAZNÍKA

Manželé Procházkovi, Jihlava
14. 12. 2020

Je pro nás potěšením podělit se o naše zkušenosti s jihlavským kuchyňským studiem Oresi.

Po patnácti letech bydlení ve velkém panelovém bytě jsme se chystali stěhovat do novostavby rodinného domu. Již v bytě jsme měli velmi pěknou a velkou kuchyňskou linku dle vlastního návrhu do „L“ zhotovenou od truhláře a proto jsme byli hodně zvědavi, jaká změna nás čeká v domě a kam se kvalita kuchyní – ve střední cenové kategorii – za ta léta posunula.

Základní rozměry nové kuchyňské linky do „L“, 4,0 krát 3,5 metru, byly v podstatě dané. Při takto bohatě dlouhé lince jsme věděli, že o kapacitu úložných prostor nemusíme mít obavu. Proto naše základní idea byla mít linku „vzdušnou“, tzn., že horní skříňky budou nižší a v menším počtu. Všechny spotřebiče budou v přiměřené značce, kvalitě a ceně vestavěné. Pouze lednička měla být výjimkou, její kapacitu jsme si představovali mít oproti standardním 60 cm vestavěným o hodně větší jak v chladničce, tak v mrazničce. Posledním základním požadavkem byla kvalitní a krásná pracovní deska s dostatkem souvislých pracovních ploch.

Obrátili jsme se na několik jihlavských studií. Představili jsme jim naše myšlenky, ale nechali je také navrhovat doporučení podle jejich zkušeností. Hned po prvním „kolečku“ jsme byli rozhodnuti. Někde nás odradil přístup prodejců, někde vysoká cena. Ve studiu Oresi bylo vše diametrálně jiné. Pan Ondřej Šich, vedoucí prodejny, nás ohromil sympatickým a profesionálním přístupem. Zejména nám doporučil, z pohledu poměru kvalita/cena, pro nás nejvhodnější řadu kuchyňských linek z repertoáru Oresi a to řadu Livanza. Ve spotřebičích jsme měli spadeno na Electrolux a opět nám byly doporučeny vhodné a osvědčené typy spotřebičů. Trouba s mikrovlnkou jsou ve výši rukou. Dřez a baterii jsme vybrali v antracitovém granitu od Franke. Digestoř je rovněž Electrolux. Kuchyň měla být světlá, vybrali jsme si odstín matné magnolie. Majstrštykem byla pracovní deska v dekoru temnějšího dubu. Nebyl problém, že byla velmi drahá, když šlo o „lásku na první pohled“ a budeme se z ní těšit dlouhé roky.

To vše se odehrálo v srpnu 2019. Cenová nabídka Oresi byla, i díky tehdejší akci, nejvýhodnější. Přátelský přístup a cenné rady prodejce byly ale mnohem důležitější.

Měli jsme dlouhý časový prostor na sžívání se s návrhem budoucí kuchyně a s jeho postupným dolaďováním a drobnými změnami. Těch bylo během více než půl roku hodně přes deset. A vždy byla vizualizace zaktualizovaného návrhu hotova v E-mailu do druhého dne, mnohdy i tentýž den. Ladili jsme například rozsah horních skříněk tak, aby kuchyň byla nejen funkční a krásná, ale i dobře osvětlená, protože na spodku horních skříněk budou LED pásky osvětlení s dotykovým spínáním. To se nám to snilo, že vše nakonec dopadne výborně, když každá další drobná změna byla zřetelně ku prospěchu díla. Stejně tak pracovní ostrůvek a navazující velký jídelní stůl budou vyrobeny z pracovní desky linky. Většina úložných prostorů je řešena plnovýsuvy, jsou kompletně i v ostrůvku. Ušetřili jsme naopak na karuselech a drátěných programech, rohová skříňka bude jen odkládací na méně potřebné věci.

Linka byla vyrobena v Německu na podzim 2020 a namontována v listopadu 2020, časově ihned po převzetí domu. Skvělý truhlář od Oresi pan Dušan Horák ji měl hotovu za necelé tři dny. Co víc si přát. A ještě perličku: truhlář si vzal odřezek pracovní desky, že si sám doma dá tutéž. To bereme jako kompliment!

Nyní užíváme dům a kuchyň necelé dva měsíce. Můžeme již rekapitulovat naše představy a výsledek. Linka je, dle nás, překrásná. Její údržba je pohodově snadná. Plnovýsuvy jsou absolutně praktické a funkční. Do horních skříněk přesně dosáhneme, klouby pracují, jak mají. Livanza je super kvalita! Všechny spotřebiče pracují perfektně. Osvětlení pracovního prostoru LED pásky je dokonalé. Dřez s barevně ladící baterií působí luxusně a uklízí se jediným přejetím. I maličkosti, jako třeba lišty přiléhající za pracovní deskou k obkladům, jsou kvalitní a lahodí oku. Na ostrově naproti troubě se báječně pracuje. Jídelní stůl ladí s linkou. Na konci linky volně stojící americká lednička Concept v tmavém matném nerezu dokonale doplňuje celou kuchyň a svými rozměry je absolutně vyhovující.

Jsme spokojeni a šťastni! To vše za přiměřenou cenu „střední třídy“.

Panu Ondřeji Šichovi patří náš vřelý dík za odvedenou dokonalou práci. Stejně tak srdečně děkujeme truhláři panu Dušanu Horákovi.