Inspirace útulná kuchyně v bílé barvě ae světlým dřevem
Logo Oresi

VIQTORY/MAGIQ

REALIZACE KUCHYNĚ

S kuchyněmi od Oresi zařídíte i obývák.

V pořadu „Jak se staví sen“ se tentokrát měnily dispozice bytu, aby mohla Anička, která proměnu získala, dostat větší pokoj. To se podařilo, ale designéři mysleli i na maminku a do nového obývacího pokoje jí dopřáli krásnou kuchyň. A tu dodala společnost . Rodina si prošla těžkým obdobím, které poznamenala vleklá těžká nemoc šestileté dcerky Aničky, rozvod a nesplacená hypotéka za byt. Maminka Vlaďka věděla, že hypotéku sama finančně neutáhne. Velká proměna se neobešla bez bourání a posouvání příček.

„Tady bylo celkem hned jasné, co budeme muset udělat i do čeho se určitě nepustíme. Anička chtěla větší pokoj, jediné možné řešení bylo umístit jej místo stávajícího obývacího pokoje. Prohozením místností se dostal obývák přímo vedle kuchyně, nabízelo se tedy příčku mezi nimi zbourat, vznikl tak spojitý otevřený prostor. A do něj musela přijít i nová kuchyně,“ vysvětlují designéři Kamila Douděrová a František Kobližka. Ke změně dispozic v bytě se ale musela jako majitel bytu vyjádřit obec. Ta proměnu povolila a vlastní nábytek, kterým byt vybavila, byl použit jinde.

 

Problém se odkryl až po zbourání příčky, kdy realizační tým zjistil, že v sousedních místnostech je rozdílná výška podlah a to až o 2,5 cm. A tak museli podklad srovnat do jedné úrovně. Změna dispozic bytu prospěla. Z minikuchyňky a obýváku se stal velký obytný prostor, s rozkládací sedačkou na každodenní spaní pro maminku.

Kuchyně podle aktuálních trendů

Kombinace bílé, bleděmodré barvy a dekoru dřeva, která je aktuálně velmi módní, prochází oběma pokoji, a vládne také kuchyni. Tu designéři vybrali u společnosti Oresi z řad a také by Andrea Capovilla. Kombinovali jemný dekor dubového dřeva kuchyně s bílým vysokým leskem akrylové kuchyně .I v této proměně posloužily horní skříňky z linie MAGIQ pro sestavení prostorné televizní stěny.