Inspirace fialová kuchyně- jak zakomponovat výrazné barvy
Logo Oresi

Splněný sen: Jak se vám líbí kuchyně MAGIQ a Forever Young?

REALIZACE KUCHYNĚ

Téměř v každé proměně bytu z pořadu „Jak se staví sen“, který vysílá televize Prima, výherci sní o krásné nové a moderně vybavené kuchyni. A tyto sny pomáhá splnit .

Někdy jde o nečekané překvapení, dárek navíc, jindy je moderní kuchyň hlavním přáním výherců. Tentokrát měla štěstí a proměnu získala paní Barbora, která statečně bojuje se zákeřnou nemocí. Manžel a děti ji přihlásili do pořadu „Jak se staví sen“, a protože měli štěstí, domluvili pro ni s designéry splnění jejího letitého snu – nové kuchyně. Původní kuchyň v rodinném domku sestavil manžel. Všechno se tu tak trochu dělá přes ruku, ale manžel vždy tvrdil, že to „jinak nejde“. Co na to designéři? „Proměna to byla něžná, čistá, po delší době pro nás nepříliš složitá. Hned jsme totiž viděli příčku mezi kuchyní a obývákem, která se nabízela zbourat, byla jediným možným řešením, pakliže jsme chtěli vytvořit efektní dispoziční změnu a rozšířit pracovní plochu a úložné prostory v kuchyni,“ říká František Kobližka. Původně tu bylo minimum pracovní plochy. „Výzvou rozhodně bylo vytvořit útulné pozitivní prostředí, protože majitelka tráví v kuchyni kvůli své nemoci hodně času. Hledali jsme motiv i barvu, které by jí sedly. Byla potřeba velká dávka empatie. Od dcery paní Barbory jsme se dozvěděli, že má ráda moderní styl, uzavřené hladké povrchy a skříně. To nám vyhovovalo, protože jde o městský byt,“ doplňuje Kamila Douděrová.

A tak pro tentokrát designéři Kamila s Františkem vytvořili mladistvou a nadčasovou kuchyň, kombinovanou z kuchyní a Forever Young v bílo fialové kombinaci. Fialová barva je letošní barvou roku a lesklé bílé kuchyně jsou v Čechách stále velmi oblíbené. Navíc je MAGIQ z akrylu, který se hloubkou lesku vyrovná lakům, ale mnohem odolnější proti UV záření i poškrábání. Hladká dvířka skříněk z linie jsou v provedení vysoký lesk violet. Jde o odolný HPL laminát od francouzské společnosti Polyrey, která mají povrch s antibakteriální úpravou.

Kuchyňská linka dnes má dostatečnou pracovní plochu a jak je vidět na fotografiích výše, osvětlení místnosti a zároveň úpravu nerovného stropu designéři vyřešili netradičně – pomocí napínaných podhledů, které byly po obvodu prosvíceny LED pásky. V obou místnostech nechali podhled potisknout dekorem detailu květu, je to něžný pozitivní motiv, připomínající svou barvou francouzskou Provence, navíc dokonale ladí s barvami kuchyňského nábytku. A zajímavá je i cena. Nábytek z nové řady by Andrea Capovilla do této velké dvouřadé kuchyně s vysokými skříněmi vyšel 98 878 korun.