Inspirace kuchyně propojená s obývacím pokojem
Logo Oresi

Proměna kuchyně a obýváku pro sirotka: Oresi umí plnit sen

REALIZACE KUCHYNĚ

Mladý student Bohdan žil ve čtyřicet let starém panelákovém bytě 3 + 1 po rozvodu rodičů se svou maminkou. Kromě opravy jádra a malé úpravy ložnice se v něm nic nezměnilo. Maminka mu v jeho dvaceti letech zemřela, půl roku po ní Bohdanovi zemřel i otec.

Přítelkyně Tereza se rozhodla přihlásit Bohdana do pořadu“ Jak se staví sen“, protože byt potřeboval nutně novou kuchyň a peníze z brigádničení při studiu stačí tak akorát na živobytí. Na rekonstrukci nezbývalo.

A sen o nové kuchyni od Oresi však odstartoval velkou rošádu, kdy kompletní proměnou včetně změn dispozic prošel celý také obývací pokoj. Designéry napadlo vybourat příčku mezi kuchyní a obývákem, spojit je dohromady a u kuchyňské linky z prémiové třídy Livanza vytvořit varný ostrůvek, který je v panelákových kuchyních rarita.

Odborníci ale narazili na problém. Vedle spížní skříně jsou zabudované stoupačky, vzduchotechnika, která odvětrává špajzky v celém paneláku, tudíž je museli zachovat. Nakonec je využili, sloup zvýraznili štukem a propojili ostrůvkem. Sloup s ostrůvkem včetně velké moderní kuchyně sestavené do tvaru písmene L a kombinované z bílých, černých, šedých a oranžových skříněk ve vysokém lesku z linie Musa, je nyní designovým prvkem obytného prostoru.