Inspirace kuchyně do bytu v bílo-béžové barvě s ostrůvkem a barovým pultem
Logo Oresi

Překvapení pro maminku

REALIZACE KUCHYNĚ

V pořadu Postav si sen se proměna bydlení uskutečnila v domě z osmdesátých let minulého století, kde zůstalo i tehdejší vybavení. Pro své rodiče si ji přál syn Jakub.

Kuchyň byla v místnosti rozmístěna do dvou částí, na větší linku se dřezem a pracovní plochou a na blok s varnou deskou, digestoří, mikrovlnkou a troubou. Odkládací část vedle varné desky byla sklápěcí, aby nepřekážela u dveří. Rodiče o přestavbě mluvili už roky, ale vždycky mělo něco, spíše někdo, přednost. Velká moderní kuchyň do zrekonstruovaného prostoru je od Oresi, partnera pořadu.

Designéři navrhli do zrekonstruovaného prostoru kuchyň z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla s velkým ostrůvkem. Vznikla kombinací bílé s barvou cappuccino a šedou. Modely MAGIQ vysoký lesk arctic a Silk touch hedvábný mat cappuccino s korpusy Lava a White vytvářejí příjemně světlé a elegantní prostředí.

Dispozičně se kuchyň proměnila. Linka je také umístěna na celé stěně, ale přibyl ostrov. Byla odstraněna polopříčka mezi jídelnou a obývacím pokojem, zvětšen byl otvor mezi kuchyní a jídelnou. A kuchyň má tajemství. Poslední sekce vpravo není kuchyňská skříňka. Jsou to dveře, kterými se projde do spíže, nacházející ve vedlejší místnosti.

Prostor se propojil do jednoho celku, designéři si mohli dovolit zazdít jeden vstup do kuchyně a do nově vzniklé niky umístit pracovní kout. Kuchyně disponuje velkým ostrůvkem s možností přisednutí.

Neutrální pracovní deska v dekoru Chromix je shodná s obkladovým panelem. V bílé kuchyni ve vysokém lesku MAGIQ je desku umístěn bílý dřez a baterie značky Franke. Pracovní místo osvětluje led pásek na dně spodních skříněk, které zdobí madla G11-456a.

Nábytek do velké kuchyňské sestavy s ostrovní částí vyšel na 91 902 korun. Spotřebiče v kombinaci černé a nerezu značky Gorenje, které podpořily moderní vzhled kuchyně vyšly na 67 137 korun.