Levná kuchyně do bytu
Logo Oresi

Optimistická kuchyně pro dvě smutné ženy: Inspirace od Oresi

REALIZACE KUCHYNĚ

Optimismus do bydlení rodiny, která ho velmi potřebuje, přinesla proměna ve světlých barvách s přírodními akcenty dekoru dřeva, šťavnaté zelené a živé žluté barvy. Společnost dodala kuchyni v dekoru dřeva z linie Tree Talk s barevnými prvky kuchyně Colorama. Paní Lenka měla dvě dcery, ale o Nikolu tragicky přišla. Zůstala sama s dcerou Adélkou. V bytě, ve kterém proměna probíhala, vše zůstalo tak, jako když dcera ještě žila. Realizovat další sen nebylo snadné. Designéři museli zasáhnout citlivě, aby vytvořili nový interiér, v němž se museli zbavit věcí po milovaném člověku a přitom z něj nevytěsnili úplně všechny vzpomínky na Nikolku. Dům byl hodně starý, z padesátých let minulého století, což naznačuje všechna možná úskalí, včetně rekonstrukce a revize rozvodů plynu, kterým se topí a na kterém se také vaří. Největší výzvou bylo přání maminky Lenky udělat Adélce nový pokojíček. Designéři navíc mamince navrhli a zařídili novou kuchyň.

Tu dodala společnost Oresi a designéři do kuchyně vybrali kuchyň Tree Talk v dekoru dub Cortona z nové řady by Andrea Capovilla a doplnili ji prvky z kuchyně v limetkové barvě ze třídy , která dokonale ladí s podlahou z přírodního marmolea ve stejné barvě.

„Paní Lence jsme kuchyň zařídili také moderně a svěže, jelikož doma tráví většinu času. Obě místnosti tak stylově hezky navazují. Proměnu jsme ladili do moderního stylu, a to hned z několika důvodů. Byt je hodně malý, bylo tedy třeba ho zařídit spíše méně a použít nábytek s čistými liniemi,“ říká desigérka Zuzana Schubertová, která se na proměně podílela s kolegou Petrem Hodanem. Co se kuchyně týká, předností dekoru dub Cortona je, že povrch je z lamina v provedení Matrix. To znamená, že embosovaná struktura je zvláště hluboká s velkým rozdílem mezi matem leskem.A závěrem pojďme nahlédnut do statistiky této premiérové série:
Celková částka vynaložená na všechny proměny za aktuální sérii činí 6 836 049 Kč, což je nejvíce za celou historii pořadu JSSS. Nejdražší proměna (necelých 854 tisíc korun) se uskutečnila v 8. dílu – v Hradištku, kde designéři Zuzana s Petrem proměnili nedostavěný rodinný dům, včetně exteriéru, a zachránili tak „sen“ rodiny, kterou okradla stavební firma. Sponzoři pořadu věnovali do proměn své produkty za 4 mil. Kč, což je také nejvíce za celou historii tohoto pořadu. Z toho Oresi přispělo deseti kuchyněmi v celkové částce 652 011 Kč. Z toho je vidět, že kvalitní a designově hezká kuchyň nemusí být pouze snem všech, kdo o nové kuchyni uvažují a že ceny jsou přívětivé. Kuchyně Oresi ve všech třídách vždy přinášejí prověřenou kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu. Přesně v duchu zavedené filozofie Oresi, největšího prodejce kuchyní.