Moderní a minimalisttická kuchyňská linka v netradičním provedením
Logo Oresi

MAGIQ,/VELVET STAR/ GRAY CAT/LINEA RETTA

REALIZACE KUCHYNĚ

Oresi plní sen v kuchyni, kde se zastavil čas

Proměna probíhala v bytě, zděděném po rodičích. Vybavení bylo téměř padesát let staré. Oresi sem dodalo moderní kuchyň sestavenou z módní černé, šedé a bílé barvy v kombinaci lesku a matu.

I tato epizoda pořadu Jak se staví sen představila těžký život majitelky bytu, paní Věry, která má malou dceru Adélku. Věra zdědila, ve kterém zůstalo vše tak, jak to vybavili rodiče. Celou proměnu najdete .

Věra na rekonstrukci nemá sílu a jako samoživitelka ani finance. Pomohl pořad televize Prima Jak se staví sen – extra. A novou kuchyň jako vždy věnovala společnosti Oresi.

Nové 3 + 1 za 6 dní

Proměna probíhala v bytě 3+1 v panelovém domě, kde byt připomínal expozici bydlení 70. let Protože změna dětského pokoje žádala návaznost dalších místností, proměňoval téměř celý byt, včetně výměny jádra. Společnost do upraveného prostoru dodala moderní kuchyň sestavenou z módní černé, šedé a bílé barvy v kombinaci lesku a matu.

Očima designérů

„Proměna patří k těm nejnáročnějším, do kterých jsme se pustili. Od začátku nám bylo jasné, že tady je jediným řešením radikální řez, tedy začít znovu a jít do kompletní rekonstrukce,“ vzpomíná Marek Povolný.

Byt trpěl všemi neduhy panelových domů – od staré elektroinstalace až po umakartové jádro. Dokonce i nábytek byl zcela původní, což na druhou stranu mělo své kouzlo, a tak designéři vytvořili moderní interiér s prvky retra. „Dispozičně jsme měnili pouze prostor mezi kuchyní a chodbou,“ vysvětluje Andrea Hylmarová.

Kuchyň v barvách podle aktuálních trendů

Do kuchyně designéři vybrali hned několik módních povrchů z portfolia Oresi. Na korpusy použili dekory White a Lava. Bílá dvířka kuchyně jsou z akrylu v provedení Vysoký lesk arctic. Horní dvířka modelu jsou z černého supermatu v úpravě anti-fingerprint proti otiskům prstů. Zádový panel je kombinovaný z materiálu ve vysokém lesku a šedého supermatu z linie Velvet Star. Všechny modely jsou vybrány z designové nadstavby kuchyní Dolti, nazvané by Andrea Capovilla. Designéři zde divákům ukázali, že každá kuchyň může být jedinečná, pokud popustíme uzdu fantazii. Pracovní desky jsou v provedení Black Rock (černá) a Dreamy (bílá).

Náš TIP: Linea Retta – integrovaný profil pro otvírání

„V této sestavě se představily také nové integrované profily pro otvírání dvířek (detail na obr. vpravo), nazvané . Integrovaný profil pro otvírání je jednou z horkých novinek v našem portfoliu. Tento charakteristický prvek dosud spíše prémiového a na výrobu náročného designového nábytku je v pojetí Oresi estetický, kvalitní, ale dostupný i v běžné kuchyni. Jako vždy v Oresi, také v případě modelové řady Linea Retta je otázkou, co se vám líbí, a ne jestli na to máte,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.