Inspirace šedá kchyně do bytu levná
Logo Oresi

MAGIQ/CHOCOLATE DAY

REALIZACE KUCHYNĚ

Elegantní kuchyně pro paní Janu

Jana si přála novou kuchyň pro svou těžce nemocnou maminku. Bydlí v panelákovém bytě, který má dispozičně nevyhovující kuchyň, a tak ji dcera přihlásila do pořadu „Jak se staví sen“. Ten pomohla splnit společnost . Byt v paneláku si majitelé pořídili před třiadvaceti lety. Měli s ním velké plány, ale nakonec kvůli Janině těžké nemoci nebyl na větší rekonstrukci čas, ani finance. Proměnu rodina získala a ujali se jí designéři Martina Pištěláková a Jan Bek. Stál před nimi náročný úkol. Navrhnout novou kuchyň, a aby se dala zrealizovat, bylo potřeba vybourat staré jádro, zrušit šatnu a dát nové dispozice i chodbě.

Co na to designéři

„Nejvíce nám vadil průchod kuchyní, přes kterou jste se teprve dostávali do zadního pokoje a koupelny. Nemohlo být příjemné v kuchyni vařit, a zároveň pořád někomu uhýbat, když se chtěl dostat do koupelny,“ vysvětlují tvůrci proměny. A tak rozbourali téměř polovinu bytu, a znovu postavili k šachtě přiléhající stěny. Což byl také velký zásah do elektro a vodoinstalace. Protože nebyl čas na zdění, pomohl sádrokarton. Tato proměna kladla velké nároky na realizační tým.

Nová kuchyň od Oresi

Kromě nové chodby a koupelny přišla ke slovu i kuchyně. A právě tato místnost získala ucelené dispoziční řešení, díky tomu i větší pracovní plochu. Designéři si ji vybrali z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Dolní skříňky mají matná kazetová dvířka z linie a horní dvířka jsou ve akrylová ve vysokém lesku v barvě cappuccino z linie MAGIQ.

Kolik to stálo

Velká sestava kuchyňského nábytku, řešená do tvaru písmene „L“ vyšla na 53 608 korun a za všechny spotřebiče designéři utratili 78 724 korun. Akrylovou kuchyň MAGIQ si můžete pořídit i v bílé barvě arctic. „Moderní kuchyně z akrylu ve vysokém lesku zaujme tím, že akryl se mírou lesku vyrovná dražším lakovaným povrchům. Ve srovnání s nimi je odolnější vůči vlivům UV záření a je méně náchylný k poškrábání. Akryl je do kuchyně ideální pro svou snadnou údržbu,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.