Rustikální kuchyně na chatu v bílé barvě, velmi praktické řešení kuchyňské linky
Logo Oresi

Kuchyň ve venkovském stylu

REALIZACE KUCHYNĚ

Manželé Hana a Marek žijí v malé vesničce na Křivoklátsku, kde opravují dům, který je ve špatném stavu. Oba mají rádi venkovský styl a přírodní materiály, proto by tak měla vypadat i vysněná kuchyň, kterou jim navrhnou designéři pořadu Postav si sen a dodá Oresi, partner pořadu.

Stávající kuchyň se nachází v nové přístavbě starého domu. Je poskládaná z různorodých kousků nábytku a spotřebičů, které majitelé sami vlastnili nebo od někoho dostali. Aby měli dostatek úložného prostoru, přidávali další a další skříňky a regály. Designérky v kuchyni objevily zazděné dveře, ve kterých byly umístěny police, a tak je napadlo probourat otvor mezi kuchyní a obývákem.

Nová dvojice designérek, Renata Pápai a Veronika Haroldová si u Oresi vybrala kuchyň z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla.

Kuchyň Big Picture v běleném dekoru borovice Provence je vybavena moderními spotřebiči a rodina tam má dostatek úložného prostoru, aby Hanka měla vše při ruce. Zvolenému dekoru sluší pracovní deska v dekoru Patina natural.

Interiér designérky zaujal na první pohled, nabízel dobrý základ starého stavení. Práce na proměně kuchyně byla ale poněkud složitá. V jedné stěně byly dveře z předsíně, v dalších dvou stěnách malá okna znemožňující zavěšení horních skříní. Ve zbývající jediné celistvé stěně nakonec probouraly průchod do světnice. Situaci u nového sezení velmi komplikovala dvoje nevzhledná dvířka ukrývající technologie.

Vybranou barevnou škálu doplňují i vzorované rustikální obklady, které efektně opakují hnědý odstín dlažby. K obkladům designérky ladily i hnědou pracovní desku, která díky teplému odstínu a patině vytvořila s výše zmíněnými zařizovacími prvky dokonalé trio. Aby velkorysá kuchyňská linka od partnera pořadu, společnosti Oresi, nepůsobila těžce, zvolily pro ni dekor světlého patinovaného dřeva borovice Provence. To se pak v kuchyni propojilo s nabíleným palubkovým podhledem a nově instalovaným obkladem.

Kolik nová velká kuchyň stála? Za nábytek do této velké sestavy ve tvaru písmene „L“ by designérky zaplatily pouhých 76 695 korun a za spotřebiče 58 247 Kč. „Toužíte po nové kuchyni a máte obavy, že byste na ni neměli dost financí? U Oresi si kuchyň podle aktuálních trendů vybere opravdu každý zákazník. Navíc děláme vše pro to, abyste ani kvůli uzavření našich prodejen o toto potěšení nepřišli a kuchyň si můžete s designérem navrhnout na dálku. Jak? V případě zájmu o pořízení nové kuchyně kontaktujte naše call-centrum 317 072 403, kde se dovíte více,“ říká Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.