Černo bílá kuchyně inspirace
Logo Oresi

Kuchyň ve stylu jing-jang do malého 1 + 1: Bude se vám líbit

REALIZACE KUCHYNĚ

Při této proměně se měnil malinký byteček pro matku s dospívajícím synem v Roudnici nad Labem. Původní 1+1 majitelka Andrea předělala na 2+1 tak, že pokoj přepažila sádrokartonovou příčkou. Pro matku dospívajícího syna, studenta Pavla, to sice byl krok správným směrem, ale jako samoživitelka a laik nemohla využít veškeré možnosti, které vidí odborníci.

Byt byl zároveň v technicky zoufalém stavu. Po stěnách vedly trubky od plynu, topení a v kuchyni dokonce i vody. Designéři museli vymyslet, jak je zakrýt. Další problém se objevil v rozdílné výšce podlah v místnostech, které se spolu propojovaly. Designéři zrušili dveře do kuchyně a připojili k ní kus chodby. Vznikl tak prostor na hezký jídelní kout.

A skutečně velkolepé proměny se dočkala právě kuchyně, na jejmž řešení designéři spolupracovali s našimi odborníky. Komfortně vybavená linka od Oresi sahající až ke stropu, je umístěna po obou podélných stranách místnosti. Zajímavostí je vzhled ve stylu „jing-jang“. Kuchyň Dolti je v tomto případě sestavena z bílých skříněk IQONY a tmavá část je vybavena skříňkami MYSTIQ v barvě exotického dřeva wenge. Každá protilehlá část linky obsahuje i kontrastní prvek materiálu druhé části kuchyně v podobě niky v horních skříňkách. Designéři tuto volbu riskli, přestože majitelka bytu prozradila, že tmavé barvy nemiluje. Paní Andree i Pavlovi se proměna líbila a nic nezměnili. I po měsíci od předání bytu a zabydlení prostoru osobními věcmi vypadá báječně a skvělou zprávu máme i pro ty, kdo uvažují o nákupu nové kuchyně. Nábytek pro obě části sestavy vyšel na 44 356 Kč. Což je u poměrně velké sestavy sahající až ke stropu, vytvořené prostoru na míru a u horních skříněk vybavené prosklenými dny s osvětlením skutečně výborný výsledek. Ten dokazuje, že v Oresi zhotovíme kuchyň do jakéhokoliv prostoru, v jakékoliv velikosti a pro rozpočet, odpovídající možnostem zákazníka. A vždy s nejlepším poměrem cena/výkon.