Inpisrace šedé kuchyně na mru
Logo Oresi

Kuchyň v jemně šedém matu: Od Oresi

REALIZACE KUCHYNĚ

Paní Barbora neměla zrovna lehký život. Má za sebou nevydařené manželství a v krátké době přišla o oba rodiče. Po nich spolu s bratrem zdědili dům. Společnými silami ho zrekonstruovali, ve své části si Bára spoustu věcí zvládla udělat sama, ale na některé věci nestačí. Pomohl pořad Postav si sen a my v Oresi jsme rádi, že jsme jí dali novou moderní kuchyňskou sestavu z modelů Silk Touch a EPIQA.

Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka vymysleli koncept proměny tak, aby co nejvíce splnili Bářiny představy. A také chtěli, aby se tu alespoň trochu odrazilo i její hobby, což je rybaření.

Kuchyň u Oresi vybrali z řad Dolti a Dolti Collection by Andrea Capovilla. Logicky pomýšleli na navazující obývací pokoj. Rodina se opět musela zavázat, že prostor připraví a vše se stihne do startu přestavby.

Styl proměny můžeme označit jako moderní v kombinaci s klasikou. Nová kuchyň od Oresi je v minimalistickém hladkém pojetí v šedé barvě modelu Silk Touch v sestavě se světlým dřevodekorem modelu EPIQA provedení Nabucco. Šedá se objevuje v interiéru v několika odstínech, a aby nepůsobila chladně, je doplněna dekorem světlého dřeva na podlaze a dveřích. Šedomodrou melancholii designéři rozbili v detailech černým kovem, použitým na svítidlech, křesle i na konferenčním stolku a černými spotřebiči a doplňky v kuchyni.

Zastavme se krátce u kuchyně Silk Touch z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Zaujme svými hedvábně matnými hladkými dvířky v módní světle šedé barvě. Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi, o ní říká: „V případě kuchyně Silk Touch jde o aktuální trend, který odpovídá dobové módě, a přitom není drahý. V proměně jsou hladké plochy tohoto nábytku doplněné o korpus v barvě Lava a madla Linea 192. Dobře k nim sedne pracovní deska v dekoru Mramor Palazzo.“

A na kolik kuchyň vyšla? Za nábytek do této velké sestavy ve tvaru písmene „U“ designéři zaplatili pouhých 57 564 korun a spotřebiče stály 59 940 Kč. „To je další potvrzení faktu, že u Oresi si kuchyň podle aktuálních trendů vybere opravdu každý zákazník,“ uzavírá Dušan Všelicha.