Inspirace kuchyně s jídlením stolem
Logo Oresi

IQONY

REALIZACE KUCHYNĚ

Proměna bývalé prodejny na funkční bydlení

Úkolem realizačního týmu z pořadu Jak se staví sen bylo proměnit nevyhovující prostor bývalé prodejny na plně funkční bytovou jednotku pro maminku a její dvě studující dcery. Kuchyň, tentokrát model , jako vždy dodala společnost Oresi.

Bílá kuchyň IQONY prosvětlí nízkou místnost

Společnost Oresi do pořadu věnovala bílou kuchyň IQONY z řady s bílou pracovní deskou v dekoru Dreamy a další deska, tentokrát v provedení Dub Strong way našla uplatnění ve výklenku ve stěně. Části původní kuchyně byly rozmístěny po celé místnosti, sporák stál osamoceně poblíž dveří, bez odkládacích ploch, což bylo pro vaření velmi nepraktické.S dispozicí toho zde kvůli malé metráži nešlo moc dělat, a proto se designéři zaměřili především na vyřešení problémů, týkajících se tepelné pohody. Jejich ideou bylo ponechat rozdělení na obývací pokoj (pro maminku) s kuchyní a místem pro spaní a pokoj (pro holky).

Designérům bylo jasné, že musí zcelit kuchyň a vytvořit plnohodnotnou kuchyňskou linku. Bojovali tu s každým centimetrem. Stylově se snažili respektovat stáří objektu a jeho kontext, protože šlo o malý rodinný dům starší datace. Tak se zaměřili na kombinaci dřevodekoru a bílé barvy.

Bílá kuchyň je u nás nejoblíbenější

Bílá je neutrální a nadčasová barva, obstojí v klasickém, rustikálním i moderním interiéru. „Přestože vždy máme v nabídce našich kuchyní barvy podle aktuálních trendů, módní šedé kuchyně v několika odstínech, černé, hnědé a další tmavé barvy, jemné pastely, včetně aktuální tmavě modré, která je podle společnosti Pantone barvou roku 2020, k nejprodávanějším v Čechách stále patří bílé kuchyně.

My je máme zařazené v celém našem portfoliu, v moderním, klasickém i rustikálním provedení, v několika materiálech, ve vysokém lesku, pololesku i v hedvábném matu v odstínech, který začíná arktickou bílou, přes magnoliovou, smetanovou až po vanilkovou. Uspokojíme tak požadavky všech našich zákazníků,“ říká Dušan Všelicha, ředitel marketingu . Při výběru bílé kuchyně je ale potřeba vyznat se v materiálech. Této důležité tématice se věnujeme i v našem příspěvku z pořadu Tipy ptáka Loskutáka na TV Nova, který si můžete přehrát .