Inspirace bílá kuchyně s tmavou pracovní deskou
Logo Oresi

IQONY/VELVET STAR

REALIZACE KUCHYNĚ

Moderní kuchyň v černobílém matu: Oresi splnila sen

Věra žije spolu s maminkou a dvěma dětmi ve starém rodinném domě na venkově, kam se přestěhovala z Prahy. Je po mozkové mrtvici a sama bez pomoci v domě nic neopraví. Sní o nových podlahách a o velké kuchyni. Tu dostala od . Jaká je?

Dvoupodlažní dům, ve kterém proměna z pořadu „Jak se staví sen“ probíhala, pochází ze třicátých let minulého století. Když se Věra s partnerem do domu přestěhovali, chtěli jej opravit. Ale přecenili svoje síly a možnosti. Koupelna zůstala původní, podlahy jsou ve špatném stavu, stejně jako celé přízemí. Nejvíc Věru trápí kuchyně, která provizorně již několik let umístěna ve vstupní chodbě. Problém řeší designéři ing. Andrea Hylmarová a Ing. Marek Povolný. Nejtvrdším oříškem bylo zavést přes silnou nosnou zeď do potřebných míst vodu a odpady pro kuchyň a dále se popasovat s vchodem na WC z obýváku. Jak bylo zmíněno výše, nevyhovující kuchyň umístěná hned za vchodem do domu, je špatným řešením. V domě navíc chyběla předsíň, o stavu podlah nemluvě.

Nová kuchyň v černobílém matu

Zpočátku designéři řešili problém, jak dostat přes silnou příčku potřebné sítě pro kuchyň a oříškem bylo i srovnání podkladu pro podlahy. Nakonec se vše podařilo. V domě je nyní nová prostorná a dobře vybavená kuchyň od Oresi v matné černobílé kombinaci a podařilo se vytvořit i nové zádveří s oddělenou prostornou šatnou. Rodina tak má i dostatek úložného prostoru na boty a bundy.

IQONY a Velvet Star

Designéři vybrali kuchyně z linie a od společnosti Oresi, retro vypínače, nebáli se sukatější podlahy s velkými prkny, dřevěný obklad uplatnili i na stěně. Celkově interiér nechali v neutrálních tónech, pouze do jídelní části umístili pár červených akcentů. K trendům současného designu patří tmavé barvy a aktuálně také supermaty. „Dobře víme, že každý zákazník si nedovede černé, tmavě hnědé nebo šedé kuchyně u sebe doma představit. Proto je tato černobílá kuchyň inspirativní ukázkou, jak lze s těmito barvami v interiéru pracovat. Navíc mají hedvábně matné tmavé povrchy dvířek kuchyní z linie Velvet Star z řady by Andrea Capovilla úpravu proti otiskům prstů,“ upozorňuje Dušan Všelicha, odborník na kuchyně Oresi. A neutrální kombinace černé a bílé barvy na dvířkách kuchyní IQONY z řady dovolí použít v kuchyni barevné akcenty, včetně dekorů dřeva.

Bude vás zajímat

Povrchy v provedení supermat jsou designově působivé a zároveň technologicky unikátní. Vynikají schopností odolávat otiskům prstů díky funkci anti-fingerprint. Speciálním patentem chráněné řešení přední nábytkářské značky Fundermax umožňuje snadnou údržbu nábytku a zároveň přináší do interiéru pohodovou atmosféru. Inspirativní pro vás bude i cena. Za nábytek do velké dvouřadé kuchyně designéři utratili 87 970 korun. Spotřebiče vyšly na 63 429 korun.

Designéři divákům pořadu „Jak se staví sen“ i čtenářům našich stránek nabízejí také inspiraci, jak lze z kuchyňského nábytku pořídit i vybavení obývací části. Komoda na míru s velkým úložným prostorem vznikla ze dvou modulů upravených plně výsuvných skříněk. Horní plocha pak je ze stejné pracovní desky, jakou je opatřena kuchyňská linka.