Světlá moderní kuchyně s kulatým jídelním stolem se stříbrnými spotřebiči
Logo Oresi

IQONY/PICTORY

REALIZACE KUCHYNĚ

Moderní kuchyň v šedobílé kombinaci

Společnost Oresi jako partner pořadu Jak se staví sen – extra dodala do první proměny novou funkční a moderní kuchyň paní Bohunce. Ta se stará o svoji vnučku od jejích jedenácti měsíců, poté, co zemřeli oba rodiče malé holčičky.

Babička nemá byt v dezolátním stavu, jak tomu bývá v jiných případech rodin, s nimiž se život nemazlil. Jen by pro holčičku, která s ní spí v ložnici, potřebovala vytvořit vlastní pokoj, a s tím si neví rady. S problémem pomohl pořad Jak se staví sen

Chtěla pokojíček pro vnučku, dostala i kuchyň

Bohunka si přála vyřešit v bytě samostatný pokoj pro Kristýnku. A kdyby došlo i na další věci, hodilo by se jí vybourat v chodbě komoru a místo ní umístit vestavěné skříně. Nakonec dostala proměnu celého bytu a také novou moderní kuchyň od Oresi.

Ta sice zůstala na svém původním místě, ale designéři Andrea Hylmarová s Markem Povolným se rozhodli rozšířit vchod do chodby, což místnosti, kde byla kuchyň s jídelním koutem situovaná do „elka“ nejen opticky velmi prospělo.

Módní šedá s bílou

Kuchyň má dvoubarevný koncept. Designéři vybrali nábytek v řadě kuchyní Dolti. Spodní skříňky kuchyně jsou v barvě láva, která si velmi dobře rozumí s dekory různých druhů dřevin. Horní skříňky jsou z modelu v jemném bílém matu.“ Velmi světlá vinylová podlaha v dekoru běleného dubu tak designérům dovolila použití trochu tmavších odstínů na nábytku. V kombinaci s bílou barvou je celý prostor vzdušný a světlý.

Do bílé pracovní desky designéři vybrali bílou varnou desku, digestoř je „neviditelná“, zabudovaná pod dno horní skříňky. Odtud je pomocí LED pásků osvětlena i pracovní plocha.

Skvělá cena

Kuchyňský nábytek designéři u Oresi pořídili za 49 418 Kč, za spotřebiče Gorenje zaplatili 49 040 korun. „Z toho je vidět, že si novou kuchyň podle aktuálních módních trendů, která je zároveň nadčasová, u nás může pořídit opravdu každý zákazník,“ upozorňuje na výbornou cenu velké kuchyně Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.