Inspirace kuchyně v zemitých tonech
Logo Oresi

Inspirace pro nový začátek: Kuchyň v hvězdném třpytu achát

REALIZACE KUCHYNĚ

Lucie si přála proměnu bytu pro svoji maminku Moniku. Kvůli úzkostem, které má, je její maminka vězněm ve svém bytě a téměř nevychází. Život neměla nikdy lehký ani paní Monika, ani její dcera Lucie.

Lucie si pro maminku přála hlavně kuchyň, protože linka již nedrží pohromadě, padá i obložení stropu, pak také novou chodbu a koupelnu. V dezolátním a nevyhovujícím stavu jsou také rozvody elektriky, která je pro novou kuchyň tolik důležitá. Místnosti neprošly rekonstrukcí více než 26 let, co zde rodina bydlí. Sen o kuchyni splnila jako vždy společnost Oresi.

Očima designérů

Kamila Douděrová a František Kobližka zjistili, že opět půjde o totální proměnu. První intuitivní nápad, jak se vše bude odehrávat, byl daný tím, co nebylo možno z bytu odstranit. A to byly trubky od topení, které byly vedeny v úrovni těsně nade dveřmi. Ty se vlastně staly určitou měděnou linkou celé proměny. Tím byla víceméně dána barevná škála, jaké barvy a materiály zkombinovat. Museli také otevřít a provzdušnit předsíň, vytvořit větší kuchyni a najít místo pro společné stolování a setkávání rodiny.

Moderní kuchyně v obýváku

Proměna je pojatá moderně, a díky přiznaným kovovým trubkám od topení má industriální nádech. Mědi se designéři drželi a rádi s ní pracovali. Kombinovali tuto barvu na trubkách s barvou na textiliích, skle, keramice, kuchyňských dvířkách, svítidlech, dekoracích. Pro doplnění a dotvoření použili bílé a světlé odstíny, jemný dřevodekor na podlaze, šedou sedačku a dveře, lávové závěsy s onyxovou kresbou v šedobéžových variacích.

Glam Face a MAGIQ od Oresi

Aby byla kuchyň funkční, krásná a vzdušná, realizační tým zboural příčku mezi původním obývacím pokojem a kuchyní. Tím byt získal nový centrální prostor pro většinu společných rodinných aktivit. Kuchyň, ve které je radost vařit, je sestavena z modelu Glam Face v dekoru Hvězdný třpyt achát a MAGIQ s povrchem ve vysokém lesku Arctic. Korpusy jsou v provedení Lava a White. Zaujme i pracovní deska v dekoru Patina Natural a měděná madla Kubista Braun.

Kolik to stálo

Nábytek do velké kuchyně s ostrůvkem z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla vyšla na 84 680 Kč, za spotřebiče designéři utratili 60 740 Kč. I v této epizodě designéři přinesli důkaz toho, že novou kuchyň si u Oresi může pořídit skutečně každý. „V Oresi nás velmi těší, že jsme Lucii a Monice mohli udělat radost právě kuchyní z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla, které Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci přehlídky Stavba roku udělila „Známku kvality 2019,“ doplňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.