Inspirace útulná rustikální kuchyně
Logo Oresi

Chocolate Day/ Wood Point

REALIZACE KUCHYNĚ

Začala již osmnáctá premiérová řada oblíbeného pořadu „Jak se staví sen“. Diváci se v ní seznámí se zajímavými proměnami interiérů a také s jedinečnými kuchyněmi z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla.

A je jasné, že zájemci o tyto kuchyně poznají veškeré jejich možnosti a v reálných interiérech uvidí, jak dobře se kuchyňský nábytek od přizpůsobí danému prostoru, i finančním možnostem zákazníků. A začneme hned v první proměně, kde dvě sestry chtěly splnit sen o nové kuchyni a proměnit obývací pokoj paní Lucie, kterou těžce zkouší osud.

V kuchyni v country stylu byly otevřené police a spodní skříňky místo dvířek zakrývaly závěsy. Na její dokončení buď nebyly peníze, nebo čas. Proměny se ujali designéři Kamila Douděrová a František Kobližka. Do domku v Prosenické Lhotě navrhli kuchyň sestavenou z linií z Chocolate Day, ze které je kuchyňská linka a v dekoru borovice akcent, která posloužila pro ostrůvek s varnou deskou a místem pro malé stolování. Obě kuchyně pocházejí z řady by Andrea Capovilla.

Ostrovní kuchyně

V rámci dispoziční změny kuchyně designéři navrhli do prostoru, rozčleněného trámy, které mu vtiskly venkovský ráz, velký varný ostrůvek. Bílou barvu stěn krásně doplňují barvy a struktury kamene a dřeva. Příjemnou atmosféru dokreslují na modro natřené původní masivní dveře.

Výsledkem je svěží kombinace barev, která je odvozena od okolní přírody a útulný venkovský styl kuchyně i obývací části. Z kuchyně je krásný výhled do kraje, a právě designéry inspirovalo kuchyni pojednat jako venkovskou, trámovou konstrukci využili pro popínavé rostliny a osvětlení, kuchyň tak trochu připomíná venkovní terasu.Na ostrůvku vynikne krása kuchyně Wood Point v dekoru borovice akcent. Styl je jednoznačně venkovský, vytváří ho bílé skříňky s profilovanými dvířky z linie , a ostrůvek s výrazným dekorem dřeva z linie Wood Point. Kuchyň ovšem má moderní prvky. Třeba černou pracovní desky nebo zastínění oken výraznými římskými roletami a závěsy s rostlinným motivem. Do kuchyně před okno designéři navrhli tzv. snídaňový stolek z ratanu v tyrkysové barvě. Hlavní jídelní stůl pro osm a více lidí umístili před krb, kde byl prostor doposud využíván jen jako průchod do kuchyně.

Na kolik kuchyně vyšla? Za spotřebiče designéři utratili 90 009 korun a tato velká sestava s ostrůvkem vyšla na 89 700 Kč. To je důkazem toho, že novou kuchyň si může pořídit opravdu každý, protože kuchyně Oresi vždy přinášejí prověřenou kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu.