Kuchyňská linka v provensalském stylu s dřevěnou podlahou a zádovám panelem, kamennou zdí
Logo Oresi

Bydlení v chatě s kuchyní od Oresi. Ve stylu Provence

REALIZACE KUCHYNĚ

V pořadu „Jak se staví sen extra“, který vysílá Prima, se mění bydlení lidem, kterým osud pořádně naložil. Majitelka domku zůstala sama a s dcerou žije v rozestavěném domku.

S dokončením rozestavěného domku a vylepšením interiéru pomohl pořad „Jak se staví sen“ a spolek Daveláček (nezisková organizace, která pomáhá sociálně znevýhodněným rodinám a dětem v nouzi). Kuchyň dodala společnost . Majitelka s dcerou může z celého domu využívat pouze jednu místnost, která slouží jako kuchyň ložnice, obývák, jídelna a dětská ložnice dohromady. Aby měla Desanka alespoň trochu soukromí, má ve vstupní chodbě, která bývala verandou, udělanou provizorní studovnu, schovanou za plentou. V podkroví je místa dost, ale na jeho dokončení chyběly finance. Přízemí je vybaveno nábytkem, který Vlasta většinou dostala. Sedací souprava je stará, nábytek a kuchyň taktéž.

Designéři se rozhodli celé přízemí dispozičně proměnit a nově vybavit. U Oresi si vybrali z nové řady by Andrea Capovilla krásnou kuchyň se skládanými rámovými dvířky z linie v dekoru borovice Provence.Tento dekor se vzhledem bělené borovice je zajímavý tím, že má povrch, zvaný „matrix“. To znamená, že embosovaná struktura je zvláště hluboká, s velkým rozdílem mezi matnými a lesklými plochami. Pracovní deska a obklad za kuchyňskou linkou jsou v provedení synchronizovaný dekor Dub True Nature. Synchronizace u tohoto povrchu znamená, že spáry a suky v dekoru jsou totožné s prohlubeninami v povrchu desky a také v její hraně.