Rustikální světlá kuchyň
Logo Oresi

BIG PICTURE

REALIZACE KUCHYNĚ

Nová kuchyň Oresi pro babičku jako bonus

Paní Zdena se již čtvrtým rokem stará o svá vnoučata, která má ve vlastní péči. Její bydlení tomu ale není přizpůsobené a finanční situace je tíživá. Zdena by si přála odpovídající pokoje pro vnoučata a nebránila by se nové kuchyni. A tak jí designéři splnili sen a dodali jí i nový obývací pokoj s kuchyní od a jídelním koutem. Rodina si prošla těžkým obdobím, které poznamenala vleklá těžká nemoc šestileté dcerky Aničky, rozvod a nesplacená hypotéka za byt. Maminka Vlaďka věděla, že hypotéku sama finančně neutáhne. Velká proměna se neobešla bez bourání a posouvání příček.

Proměny se ujali Kamila Douděrová a František Kobližka. Jako vždy si dokázali poradit s problémy, které před nimi vyvstaly. Proměna to byla velká, protože se při ní stavební parta musela podívat až do „útrob“ starého domu. Otevřeli mu strop a odhalili stěny. Narušili do hloubky letité pořádky a vdechli mu nový život.

Hodnocení designérů

„Nápady přišly poměrně záhy. Problémů však byla také celá řada. Hlavně jsme nevěděli, co je ve stropě nad obývákem a pod vrstvami omítek na stěnách,“ vzpomínají designéři.Měli obavy, že jejich vize a plány nepůjdou fyzicky provést. Velkou neznámou byla také stávající elektroinstalace. Proměna se ale podařila, starému domu úpravy daly venkovský styl díky využití odhalených stěn a trámů a volbě vhodného zařízení. V obývacím pokoji je část původního podhledu s dřevěnými trámy a otlučené cihelné stěny.

Kuchyně z řady by Andrea Capovilla je praktická, pojatá ve venkovském stylu. Kuchyňská linka z linie kombinuje dekor běleného dřeva borovice Provence na rámových dvířkách a viditelných plochách s lávově hnědou pracovní deskou.Zajímavou vychytávkou je protažení pracovní desky pod okna, kde rozšiřuje parapety, kam se dá vystavit mnoho keramických hrnců, které paní Zdena sbírá. Montéři nezapomněli do desky vsadit mřížku nad radiátor, aby zde v době, kdy se topí, probíhala potřebná cirkulace vzduchu.

Big Picture: Pro klasické i moderní interiéry

Kuchyně z linie Big Picture (název v překladu znamená „velký obraz“) překvapí zobrazením kresby dřeva, která se na nábytku rozvine v plné kráse. Osloví všechny zájemce, kteří touží po zařízení, které se co nejvíce přiblíží přírodě. „Dvířka ke kuchyni vyrábíme v provedení dub country, dub America, dub canyon, dub country a borovice Provence. Dekory vynikají vzhledem kartáčovaného dřeva s perfektní strukturou, která je na pohled i na dotek od přírodního dřeva k nerozeznání. Kuchyně Big Picture se hodí jak do klasického, tak do rustikálního interiéru. Elegantní dekor dubu ovšem zaujme i v moderním interiéru, kde jej můžete kombinovat třeba s hladkými lesklými dvířky,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu společnosti Oresi.

Také v této proměně designéři využili horní kuchyňské skříňky a sestavili z nich v obývací části místnosti zajímavou televizní stěnu s osvětlenou nikou.

Kolik to stálo

Nábytek do kuchyňské linky s ostrůvkem vyšel na 59 700 korun, televizní sestava z horních skříněk s osvětlenou nikou stála 7 831 korun a za spotřebiče designéři utratili 81 940 korun. To je důkazem, že u Oresi si kuchyň vybere opravdu každý. Za výhodné ceny dostanete od Oresi vždy kuchyni s vynikajícím poměrem mezi kvalitou, designem a cenou, nebo chcete-li mezi výkonem a cenou. Na další cenové příklady se podívejte .