Kuchyně se zrezivělým dekorem
Logo Oresi

Zrezivělá kuchyň od Oresi? Ano, s povrchem Art dekor corten je krásná

8. 6. 2018

Paní Vlaďka přišla kvůli nemoci o pravou ruku a také o práci. Manžel, který ji šikanoval a holdoval alkoholu, zemřel, proto zůstala ve vybydleném bytě sama. I přesto jí zůstaly sny a jedním z nich je nová kuchyň, která by vyhovovala jejím potřebám a handicapu. Přihlásila se do soutěže „Jak se staví sen“ a prošla výběrem. Tady designéři musí pomoci a vysněnou kuchyň dodá .

Do proměny kuchyně a obýváku pro paní Vlaďku, které osud naložil těžké zdravotní i osobní trable, si u designéři vybrali kuchyň s nádherným strukturálním povrchem corten se vzhledem zkorodované ocele a kombinovali ji s bílými lesklými skřínkami z akrylu.

Očima designérů

Andrea Hylmarová a Marek Povolný neměli pochyb o dispozičním řešení kuchyně, bylo ale nutno zbořit příčku a propojit ji s obývákem. Problémem byla úzká a nedobře řešená kuchyně, zejména ve vztahu k handicapu paní Vlaďky, bylo tu i málo úložných prostor a nedostatečné osvětlení. Varianty vznikaly v rozmístění nových úložných prostor ve vstupní hale. Chodba totiž na první pohled neposkytovala žádnou možnost, kam další skříně umístit.

Andrea Hylmarová říká: Styl proměny jsme zvolili zcela současný. Toto rozhodnutí padlo i na základě konzultace s majitelkou bytu, která moderní vzezření bytu preferovala. Koncepce byla taková, že spodní partie jsou navrženy temné – tmavě hnědé dřevo nebo barva rzi – a zbytek čistě bílý.“

„Výborně to spolu kontrastuje a vyjadřuje to i život paní Vlaďky, která prožila příjemná, ale i velmi těžká období. Nábytek jsme všechen odstranili a nahradili novým. Jedná se především o knihovnu s úložnými prostory dělanou na míru a kuchyňský ostrůvek, který slouží zároveň jako skříň pro televizi a audio sestavu,“ dodává Marek Povolný.

Slovo odborníka

„Hnědo bílá kombinace proměny, v kuchyni musíme říci rezavě-bílá, je moderní, elegantní a zároveň velmi přívětivá. V letošních proměnách navíc designéři divákům prakticky ukazují, že i do menších prostor lze umístit kuchyňský ostrůvek, který většinou slouží jako předěl mezi kuchyní a obývacím pokojem, nebo na něj prakticky navazuje jídelní stůl,“ komentuje proměny Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.

„Rád bych upozornil na materiály povrchů kuchyňských dvířek. Pocházejí z nové řady by Andrea Capovilla, která rozšířila portfolio kuchyní naší společnosti a zákazníkům nabízí jednatřicet nových povrchů a barev, které se dají vzájemně velmi dobře kombinovat tak, že vždy vznikne nový originální model kuchyně podle přání a potřeb majitele,“ vysvětluje Dušan Všelicha.

„Podívejte se třeba na rezavý povrch z linie , Art dekor corten. Přesně imituje vzezření povětrnostně odolné nebo-li nízkolegované ocele s rezavou patinou. Má stejnou barvu i strukturu povrchu. Přitom je velmi příjemný na dotek. Skvěle se kombinuje s dalšími dekory a povrchy, v tomto případě se skříňkami s dvířky z linie z akrylu v provedení vysoký lesk arctic,“ dodává. Designéři k rezavému povrchu vybrali spotřebiče, dřez a baterii v bílém provedení, kterými kuchyň dotáhli k dokonalosti. Na stůl a pracovní desku zvolili materiál s rezavým povrchem keramika, který přesně ladí s dekorem spodních skříněk.

Bude vás zajímat

Podívejme se trochu na ceny zařizovacích předmětů, které se do této proměny promítly. Tak například za sedací soupravu byste zaplatili 50 140 korun, spotřebiče vyšly na 81 440 Kč, v porovnání s tím nábytek do velké kuchyňské linky s ostrůvkem stál 65 069 Kč. To je příjemné poznání pro všechny zájemce o novou kuchyň, kteří se domnívají, že by si nákup moderní a kvalitní kuchyňské linky nemohli dovolit.