Moderní světlá kuchyně s jídelním stolem a obývacím pokojem
Logo Oresi

Zázraky se dějí: S pomocí kuchyně od Oresi

6. 3. 2018

Teprve čtrnáctiletá Andrea má tělesné postižení, kvůli kterému nemůže bez opory chodit. Zvládá jen krátké vzdálenosti po bytě na tříbodových holích, ale většinu času se musí pohybovat na vozíku.

Její adoptivní maminka Jitka se o ni láskyplně stará, ale sama nestačí na rekonstrukci čtyřpokojového bytu, který jí odkázala její maminka. A nejde jen o obyčejnou rekonstrukci, ale o vytvoření bezbariérového bydlení. Andrejka se přihlásila do soutěže o proměnu bydlení v pořadu „Jak se staví sen“. V případě, že by proměnu získala, chtěla své mamince především poděkovat za její lásku a usilovnou péči.

Byt a jeho zařízení jsou přes 40 let staré. Jitka s Andreou využívají hlavně obývák s kuchyní a jednu společnou ložnici. Další dva pokoje zůstávají nevyužité. Andrea dospívá a stále více touží být samostatná. Jenže v koupelně je vana, a do té Andrea bez pomoci sama nevleze. Potřebuje koupelnu se sprchovým koutem, kterým by hodně ulevila i mamince, pro kterou je čím dál těžší Andreu do vany dostat. A touží po vlastním pokoji, což není neřešitelný problém, protože byt je poměrně velký. Chtěla by, aby to byl trošku mini obývák, kde by měla křesílko a stoleček pro případné návštěvy. Jinak by v pokoji měl být jen nízký nábytek – komody, na které by Andrea dosáhla. A musí zde zůstat zdravotní postel. Takže zásadní byla koupelna, ale designéři Zuzana Schubertová a Petr Hodan se rozhodli i pro nový obývák a kuchyň. A tady byla řada na Oresi.

Designéři majitelce nadělili kromě nové koupelny a zázemí pro Andreu také upravenou chodbu a Jitka získala krásný a otevřený obývací prostor s velkou kuchyní a jídelním stolem, kde se mohou společně s Andreou najíst. Do kuchyně si u vybrali nábytek z nové řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Linka je sestavena ze skříněk z linie v dekoru dub Ancona a profilovaných dvířek z linie v hedvábném matu v barvě magnólie. Dekor dub Ancona má navíc provedení Matrix, to znamená že vyniká embosovanou, zvláště hlubokou strukturou s velkým rozdílem mezi matem a leskem v ploše.

Kuchyňskou linku od obývacího pokoje odděluje zástěna, ve které je ze strany obývacího pokoje umístěna televize s příslušenstvím. Na straně kuchyně je zde umístěn poloostrůvek na ukládání nádobí s velkou pracovní plochou, která volně přechází v jídelní stůl. Tato deska je, stejně jako ta v kuchyňské lince, vyrobena z laminátu v dekoru láva.

Kuchyňská linka je velmi prostorná, a kromě horních a dolních skříněk jsou do ní zakomponovány také vysoké skříně, ve kterých se skrývá vestavná chladnička s mrazákem, skříň na potraviny a skříň na vestavnou mikrovlnnou a pečící troubu. Ve spodních skříňkách kromě úložného prostoru najdete ještě myčku, sortery na odpad a pračku, které se sem po přestavbě musela přestěhovat z koupelny.

Tato velká kuchyňská sestava vyšla na neuvěřitelných 74 900 Kč, pro srovnání spotřebiče stály 71 450 korun. S ohledem na kvalitu zpracování, špičkový design a vyspělost použitých materiálů na nejvyšší úrovni oboru se nová řada řadí na přední místo z hlediska poměru mezi výkonem a cenou.