Marta Dřímal Ondráčková má kuchyň od Oresi!
Logo Oresi

Velvet Star pro hvězdu

20. 1. 2020

Herečka a moderátorka Marta Dřímal Ondráčková se s kuchyněmi Oresi setkávala v pořadu Rady ptáka Loskutáka, kde divákům představovala novinky v kuchyních. Jsme rádi, že se s nimi Marta seznámila natolik, že si u nás vybrala hned dvě linky.

Marta pochází z herecké rodiny, a tak ani není divu, že jde ve šlépějích svých rodičů. Jako herečka má zkušenosti nejen z divadelních prken, kde začínala už v dětství, ale také vystupuje před kamerou a cizí jí není ani rozhlas. O své práci říká: „Měla jsem krásné pracovní příležitosti. V Opavě jsem si zahrála Marii Stuartovnu, během čtyřletého angažmá v Jihlavě Cajtl, Frosinu v Molièrově Lakomci, Juditu ve Zvonokosech nebo matku Kapuletovou v Romeovi a Julii. Měla jsem moc ráda roli filmové hvězdy Katji ve hře Interview, které mělo v Jihlavě českou premiéru anebo Suzan v dramatizaci slavného Rain Mana v pražském Divadle pod Palmovkou,“ vzpomíná Marta.

Kuchyni v šedém supermatu, modelu Velvet Star z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla, to sluší ve společnosti přírodního dřeva.

Dodejme ještě, že Marta několik let moderovala Snídani s Novou, zahrála si třeba v Ordinaci v Růžové zahradě. Je vdaná, s manželem Jakubem dnes žijí v Německu, kde Jakub pracuje a vychovávají spolu dcerku Sophii. I když je Marta právě na volné noze a také maminkou na plný úvazek, rozhodně nezahálí. Nebojí se přiznat, že je šťastně vdaná, a tak píše blog Šťastně vdaná, a vydává stejnojmenný podcast, na svém YouTube kanálu má vlastní pořad Začalo to pusou.

Marta a Velvet Star

Do pronajatého bytu si Marta u Oresi vybrala kuchyň v šedém supermatu, model Velvet Star z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Proč právě tuto kuchyň? „Středně šedá barva právě letí, je trendová a přitom nadčasová, skvěle se kombinuje jak s dekorem dřeva, tak s dalšími barvami. Navíc se hodí i ke stylu domu, ve kterém právě bydlíme a povrch má úpravu proti otiskům prstů, tzv. anti-finger print,“ vyjmenovává Marta největší přednosti své kuchyně.

Marta si svou matnou šedou kuchyň Velvet Star zamilovala. Rohové řešení nabízí spoustu místa i dostatek pracovní plochy.

Při volbě její dispozice se musel architekt potýkat s velkým problémem. Kuchyň je řešena do tvaru písmene „L“, ale na jednu stěnu nebylo možné zavěsit skříňky, protože nebyla nosná. Aby se zachovalo ergonomické řazení kuchyně, navrhl architekt Petr Kaluža linku, která začíná vysokou sestavou skříní, pak následují spodní skříňky s pracovní plochou a dřezem a teprve na další stěně jsou zavěšeny horní skříňky.

Pod horními skříňkami vzniklo místo pro police s kořenkami. Jsou po ruce a není potřeba otevírat při vaření dvířka.

Co na to architekt

„Kuchyně byla navrhována do už připraveného prostoru s obkladačkami, vývody, elektrickými zásuvkami. Spousta věcí byla pevně daná, třeba pozice dřezu, nebo výška horních skříněk nad obkladem. Chtěli jsme do kuchyně dostat co nejvíce úložného prostoru, ale zároveň ji nechat vzdušnou a se spoustou pracovní plochy. Proto je tu třeba netradičně umístěna myčka, která se nachází na speciální pozici pod potravinovou skříní. Tím se uvolnil prostor pro větší dřez a skříňku pod ním,“ upozorňuje Ing. arch. Petr Kaluža.

Myčka je netradičně umístěna do sestavy vysokých technických skříní, na speciální pozici pod potravinovou skříní.

Spokojená majitelka

„Toto řešení nám vyhovuje a pracovní desku v dekoru dub True Nature doslova miluji,“ říká Marta. „Je krásná na pohled a dokonalá na údržbu. Stačí ji setřít jedním pohybem a nic na ní není vidět.  Navíc ladí s barvou mramorových parapetů oken, které v bytě již byly.“ A pochvaluje si také spotřebiče, myčku, varnou desku a parní troubu značky AEG, které jsou při vaření a mytí nádobí skvělými pomocníky.

Také kuchyň Velvet Star může mít mnoho podob. „Stačí změna pracovní desky, volba úchytů, madel, elektrospotřebičů, vnitřní výbavy a každý majitel má doma originální kuchyň podle svých potřeb a přání,“ zdůrazňuje architekt. Foto: Oresi