Stream.cz
Logo Oresi

Stream.cz: V hlavní roli kuchyň Oresi

22. 4. 2016

Všimli jste si, že kuchyně Oresi se poměrně často objevují na televizní obrazovce, dokonce i ve filmu? Nejen proto, že jsme partnerem pořadu „Jak se staví sen“ a dalších reality show, ale hlavně z těch důvodů, že naši architekti, technici i montážníci dokáží rychle vyhovět všem požadavkům producentů a filmařů a rychle vyřešit možné potíže, které během natáčení na place vznikají.

Aktuálně můžete kuchyň Oresi vidět v novém pořadu Luxus na talíři, který se právě vysílá na internetové televizi Stream na stránkách Seznamu. Oblíbili jste si tady politickou satiru Kancelář Blaník nebo sitcom o autobazaru Monte Karlo? Pak vás dozajista potěší a pobaví i další pořad o vaření, který pod heslem česky, ale dokonale s vtipem, ale i nadsázkou a osvěžující ironií reaguje na všechny pořady o vaření, se kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel. Nejen podle nich (přečtěte si diskuze) to vypadá, že Čechy nic jiného kromě jídla nezajímá ani nezvedne ze židle.

Buďte světoví ČESKY A DOKONALE

Robert Mikluš zde předvádí klasické české recepty v „moderním pojetí“ a z prvotřídních surovin. A obyčejné české jedlíky během pořadu mění na „kultivované gurmety“, kteří si již nechtějí žaludky kazit levnými potravinovými náhražkami a jídlo vnímat jako primitivní ukojení hladu. Tuto ideu podpoří i fakt, že záštitu nad pořadem převzali vyhlášení odborníci Roman Vaněk a Zdeněk Marcín (Prakul). Pozornější diváci si ale hned v prvních minutách pořadu všimli, že zdánlivě normální kuchařské postupy jsou doplněny nečekanými prvky – zlaté plátky na palačinkách, ryba do tradiční rybičkové pomazánky dovezená letadlem z Dubaje, doporučení typu „když mouka, tak italská dvounulka a nejlépe ještě stařená“, to vše a mnohé další vede diváka k výkřiku: To si snad dělají srandu! A tvůrci pořadu s radostí přiznávají: Ano, děláme si legraci z přehnaně přísných a vážných šéfkuchařů v televizi a z významu, jaký mnozí přikládáme kuchařským pořadům.

A my, kteří jsme pro pořad vytvořili kuchyň můžeme jen konstatovat, že je to legrace zdařilá. Zřejmě to bude tím, že Češi možná neumějí světově vařit, ale dělat si legraci naopak umíme výborně. Ostatně jistou formou zábavné ironie je i skutečnost, že kuchyň do pořadu Luxus na talíři vytvořili designéři Oresi z modulů naší nejlevnější značky Dolti. Takovou kuchyň si v Česku může dovolit prakticky kdokoli.

Ze zákulisí natáčení

V okamžiku, kdy se pořad ve studiu začal natáčet, se objevil zásadní problém. Pro filmaře je oblíbené pro větší vizuální efekt vaření na plamenech plynového sporáku. Ale na plac nebylo možné dovést plyn. Ztrátu drahého natáčecího času vyřešil náš technik Petr Šimek, který během chvíle na Žižkově sehnal propan-butanovou lahev a klasickou plynovou varnou desku přepojil na propan-butan. A mohl zaznít tolik očekávaný povel AKCE!

Milujete vaření?

Jestli vás nadsázka nepobavila, pak jistě oceníte, že jste se v pořadu mohli seznámit s novými technologiemi a přístroji, které se v moderní kuchyni uplatňují. Jsou to například vakuovací přístroj, zařízení sous vide pro přípravu jídla při nízké teplotě a termo mixer.

A jestli chcete kupovat kuchyň a máte problém s atypickou dispozicí místnosti nebo s řešením rozvodů plynu, vody a elektřiny, navštivte naše prodejce a nechte si zaměřit prostor pro novou kuchyni od odborníků. Pomůžeme vám vyřešit všechny problémy a pořídit si vysněnou kuchyň. Kontakty najdete ZDE