Výherci soutěže proměny kuchyní
Logo Oresi

Šťastní výherci soutěže proměny kuchyní.

12. 11. 2015

Naše společnost byla partnerem soutěže o kuchyň za 100 tisíc korun (včetně spotřebičů), která probíhala na serveru ProŽeny.cz. V této hře se soutěžilo o individuálně pojatou sestavu, kterou si výherce zvolil podle svých přání a představ.

Soutěžící vyfotili svou starou kuchyňskou linku a fotku poslali do redakce, která ji umístila do galerie. Porota, sestávající z redakce a zástupců naší společnosti, z nich vybrala pět finalistů. O vítězi pak rozhodly hlasy, které soutěžícím podle daných pravidel zasílali čtenáři.

Ti vybrali mladou rodinu Urbančíkových z Havířova. Stará kuchyně jim dávno nevyhovovala. Měla totiž volně přístupné otevřené police, jejichž obsah neodolával nájezdům malých zvídavých průzkumníků, rok a půl starého Jáchyma a tříletého Ondry, což pro ně mohlo být nebezpečné. Rodina k dobrému provozu kuchyně potřebovala více uzavřených úložných prostor i větší pracovní plochu.

Společně vytváříme kuchyně snů

Odborníci z ostravského kuchyňského studia nejprve připravili pro Lenku a Jana několik možných řešení. „Při navrhování kuchyní v Oresi vycházíme vždy z potřeb a přání našich zákazníků, ale protože většina z nich nemá tušení, jak velkou škálu řešení jim naše kuchyně nabízejí, dokážeme jim poradit. Společně tak vytváříme funkční, pohodlné a krásné kuchyně, ve kterých je radost vařit a pobývat,“ říká Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi. „Bylo tomu tak i v případě Urbančíkových,“ dodává.

Bitva s časem a prostorem

„Místnost, do které jsme kuchyň navrhovali, má tvar čtverce s délkou stěn asi tři metry. Na jedné z nich je okno, na další dveře. Museli jsme se poprat s tím, jak na poměrně malý prostor nainstalovat plně vybavenou, hezkou a funkční kuchyň. A to se nám podařilo. Vše od návrhu, objednávky, výroby až po instalaci proběhlo v neuvěřitelných čtyřech týdnech,“ říká Pavel Mazur, manažer z ostravského studia Oresi.

Moderní a funkční kuchyň

A jaké přednosti má nová kuchyně Livanza? Horní skříňky uvnitř mají skleněné police. Jsou osazeny skládaným dvířky s vyztuženou spodní hranou, takže všechny police jsou velmi dobře přístupné. Všechny skříňky jsou vybaveny špičkovým kováním značky Blum.

„Důraz jsme společně s výherci kladli i na vybavení spotřebiči. Protože manželé mají dvě malé děti, doporučili jsme jim pro jejich bezpečnost horkovzdušnou troubu s ochlazováním dvířek a dětskou pojistkou,“ vysvětluje Dalibor Šlachta z ostravského studia Oresi. „Dále jsme do kuchyně instalovali ještě vestavnou mikrovlnnou troubu a myčku značky Indesit, dřez a digestoř Franke a plynovou varnou desku Hotpoint. To je praktická ukázka toho, že i menší kuchyně může být kompletně vybavena potřebnými spotřebiči a přitom nabídne i dostatek pracovní plochy,“ dodává.

Manželé jsou nadšeni, získali i myčku, kterou doposud neměli, v kuchyni je dostatek úložných prostor a konečně i místo na pracovní desce. Přesunem ledničky vznikl prostor i pro jídelní stůl, ke kterému se konečně vejdou židle pro všechny členy rodiny.