Světlá kuchyně s modrým nádechem
Logo Oresi

S kuchyněmi od Oresi zařídíte i obývák

23. 4. 2019

V pořadu „Jak se staví sen“ se tentokrát měnily dispozice bytu, aby mohla Anička, která proměnu získala, dostat větší pokoj. To se podařilo, ale designéři mysleli i na maminku a do nového obývacího pokoje jí dopřáli krásnou kuchyň. A tu dodala společnost .

Rodina si prošla těžkým obdobím, které poznamenala vleklá těžká nemoc šestileté dcerky Aničky, rozvod a nesplacená hypotéka za byt. Maminka Vlaďka věděla, že hypotéku sama finančně neutáhne. Proto maličkou kuchyň, obývák, pokoj a ještě jednu malou místnost, které říkají nudle.

Dispoziční rošáda potřebuje zkušenost

V bytě žije Vlaďka, dnes dvanáctiletá dcera Anička a na střídačku sedmnáctiletý syn Josef. Vlaďka musí spát na rozkládacím gauči nebo v pokoji u Aničky. Dcera se naštěstí uzdravila, ale maminka by jí ráda dopřála větší pokoj, protože koníčkem holčičky je tanec. Dala by jí k užívání obývák, ale v bytě by musela proběhnout velká změna dispozic. A to by se neobešlo bez bourání a posouvání příček.

Hodnocení designérů

„Tady bylo celkem hned jasné, co budeme muset udělat i do čeho se určitě nepustíme. Anička chtěla větší pokoj, jediné možné řešení bylo umístit jej místo stávajícího obývacího pokoje. Prohozením místností se dostal obývák přímo vedle kuchyně, nabízelo se tedy příčku mezi nimi zbourat, vznikl tak spojitý otevřený prostor. A do něj musela přijít i nová kuchyně,“ vysvětlují designéři Kamila Douděrová a František Kobližka. Ke změně dispozic v bytě se ale musela jako majitel bytu vyjádřit obec. Ta proměnu povolila a vlastní nábytek, kterým byt vybavila, byl použit jinde.

Problém se odkryl až po zbourání příčky, kdy realizační tým zjistil, že v sousedních místnostech je rozdílná výška podlah a to až o 2,5 cm. A tak podklad srovnat do jedné úrovně. Změna dispozic bytu prospěla. Z minikuchyňky a obýváku se stal velký obytný prostor, s rozkládací sedačkou na každodenní spaní pro maminku. Paní Vlaďka do té doby spala u Aničky v pokojíčku.

Kuchyně podle aktuálních trendů

Styl proměny je světlý, nebesky něžný a pozitivní. Kombinace bílé, bleděmodré barvy a dekoru dřeva, která je aktuálně velmi módní, prochází oběma pokoji, a vládne také kuchyni. Tu designéři vybrali u společnosti Oresi z řad a také by Andrea Capovilla. Kombinovali jemný dekor dubového dřeva kuchyně s bílým vysokým leskem akrylové kuchyně .

Kuchyňský nábytek od Oresi i do obýváku

V letošních proměnách v pořadu „Jak se staví sen“ se opět můžete přesvědčit, že kuchyně od Oresi nabízejí další možná využití. „Jsem rád, že designéři pracují s našimi kuchyněmi nápaditě a ukazují divákům, jak je dále využít v místnostech, kde je kuchyň součástí obývacího pokoje,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu společnosti Oresi.

„V tomto případě byl materiál na kuchyně v místnosti použit hned několikrát. Velmi efektně se dubový dekor dřeva uplatnil jako obklad stěny, jako panel za televizní stěnou, kterou tvoří sestava horních skříněk z linie MAGIQ. V kuchyni pak je tento materiál se vzhledem dubového dřeva využit také jako zádní panel mezi horními a dolními skříňkami kuchyňské linky,“ vysvětluje dále Dušan Všelicha.

Kolik to stálo

Příjemná není jen další inspirace pro diváky televize a naše čtenáře, ale také cena dvouřadé kuchyně. Nábytek do ní vyšel na 39 870 korun. Spotřebiče stály 49 540 korun. Televizní stěna vyšla na 8 018 korun. To je opět důkazem toho, že kuchyně si u Oresi může pořídit opravdu každý zákazník.