Petr Pilát má moderní kuchyni od Oresi!
Logo Oresi

Rhodos pro šampiona

30. 1. 2021

Freestyle motokrosový šampión Petr Pilát si pořídil Rhodos. Nekoupil si samozřejmě oblíbený řecký ostrov, ale moderní bílou kuchyň stejného jména. Od Oresi.

Že nevíte, kdo Petr Pilát je? Je známý také pod přezdívkou Pilník a můžeme směle tvrdit, že je současným králem freestyle motokrosu (FMX). Díky tatínkovi Petru Pilátovi, který byl rovněž známým motokrosovým jezdcem, na motorce poprvé seděl již ve třech letech. Každý rok „osedlal“ větší a větší motorku a začal jezdit klasické závody v motokrosu, při kterých ho ale nejvíc bavilo skákání. A skutečně ve svých dvanácti letech začal skákat FMX.

Při sledování jeho skoků vám bude tuhnout krev žilách, naskakovat kusí kůže, a když ho uvidíte mnoho metrů nad zemí hlavou dolů s motorkou, kterou pod sebou drží jednou rukou, snadno uvěříte jeho slovům, že je ve vzduchu raději než na zemi. Pokud se o Petrovi chcete dozvědět více, podívejte se na jeho webové stránky zde. Najdete tu i výčet jeho úspěchů a ocenění, zmínky o akcích, které pro své fanoušky pořádá, a také co všechno dělá pro mladé talenty a spoustu dalších informací. Například zjistíte, že skočil i přes letící letadlo.

Petr si postavil dům s kuchyní od Oresi

My jsme Petra navštívili v jeho novém domě, který si nechal postavit v obci Zaječice nedaleko od Pyšel, kde žijí jeho rodiče. „O bydlení jsem měl celkem jasnou představu,“ říká Petr. „Dům jsem si navrhl a namaloval podle svých potřeb, svůj výtvor jsem předal architektovi a ten podle mých podkladů vypracoval projekt.,“ doplňuje.

Pohled na celou kuchyň s ostrovem a konzolovým posezením. V době návštěvy se dům dokončoval, schodiště do patra je zatím provizorní.

Pohled na celou kuchyň s ostrovem a konzolovým posezením. V době návštěvy se dům dokončoval, schodiště do patra je zatím provizorní.

Přízemí dominuje velký obývací pokoj s kuchyní. Vstupuje se do něj také přes rozlehlou terasu a z oken je krásný výhled do kraje. „Vzadu pod kopcem je louka, na které se pasou krávy“, ukazuje Petr daleko do zeleně.

Co na to architekt

Z nabídky kuchyní si Petr vybral model Rhodos značky Bauformat. Kuchyně je na pohled velmi jednoduchá až minimalistická. Co ji dělá zajímavou jsou použité materiály a skrytá řešení v ostrůvku. Majitel kuchyně na jejím řešení spolupracoval s šéfarchitektem Oresi, Ing. arch Petrem Kalužou.

Ten o kuchyni říká: „Materiálově je kuchyně na vysoké úrovni díky vícevrstvému lakování na dvířkách a kompaktnímu laminátu s bílým jádrem na tenké pracovní desce. Velkou pozornost jsme věnovali také detailům, jako je varná deska zapuštěná do roviny s pracovní deskou, která přechází v konzolové barové sezení. Nebo barevnému sladění baterie s dřezem se spodní montáží. Netypickou součástí ostrova je kromě zmíněného barového sezení také skrytý shoz na prádlo, umístěný za dvířky v čelní straně ostrova.“

Petr a kuchyně

Zeptali jsme se, jak se Petrovi v kuchyni vaří. S ohledem na to, že byla čerstvě instalovaná, ji nový majitel ještě neměl čas vyzkoušet, ale přiznal, že vaření bude spíš na jeho přítelkyni. „Žádný velký kuchař nejsem. Zvládnu si uvařit opravdu jen pár základních jídel, ale věřím, že teprve časem v tom najdu nějaké zalíbení! Naštěstí mám skvělou přítelkyni Šárku, která vaří ráda a výborně,“ řekl nám Petr, který u kuchyně zatím spíš oceňuje její design a funkce.

Šárka novou kuchyň chválí: „Kuchyň Rhodos je opravdu skvělá! Jsem s ní moc spokojená. Architekt Oresi Petr Kaluža nám pomohl sestavu výborně uspořádat, vybrat spotřebiče a celkově ji „vystylovat.“ Je v ní spousta úložného i odkládacího místa a vaří se tam přímo samo!“ Petr má spotřebiče od společnosti Siemens, a protože jsou nabité moderními funkcemi, je vaření a pečení opravdu snadné. V sestavě vysokých skříní je ještě schován automatický kávovar a výrobník ledu.

Petrovi přejeme mnoho štěstí. V galerii nabízíme další pohledy na kuchyň Rhodos z luxusní řady Bauformat od Oresi a některé z Petrových skoků.

FOTO: PRO ORESI PAVEL MIKESKA A ARCHIV PETRA PILÁTA