Světlá kuchyně s barevnými prvky Eruka
Logo Oresi

První byt si majitelka vybavila kuchyní Eruka

13. 1. 2016

Slečna Kamila si do svého prvního vlastního bydlení v činžovním domě z padesátých let minulého století pořídila bílou kuchyň Eruka ve vysokém lesku.

Dům se nachází v dobře dostupné lokalitě hlavního města, a přesto poskytuje výhledy do zeleně. Byt majitelka koupila po rekonstrukci a vybavený malou kuchyňskou linkou z obchodního řetězce. Přestože byla nová, pro mladou ženu se stala absolutně nevyhovující. A protože Kamila pokračovala v dalších úpravách bytu, rozhodla se, že si pořídí i novou kuchyň. Když se rozhlížela po nabídkách trhu, doporučil jí známý kuchyně Oresi.

Spolupráce s odborníkem
Zašla do prodejny na Praze 4 a vybrala si tady bílou kuchyni Eruka ve vysokém lesku z prémiové třídy Livanza. „Vysvětlila jsem prodejci, že v místnosti chci mít dostatečně velkou kuchyňskou linku sestavenou do tvaru písmene L. Tak byla situována původní linka, ale ta byla malá. Chtěla jsem tu mít dřez, myčku, vestavnou mikrovlnou a pečící troubu umístěnou nad úrovní pracovní desky, abych se k ní nemusela ohýbat a indukční varnou desku. Zároveň jsem si přála ostrůvek jako náhradu za jídelní stůl a pro další pracovní a úložný prostor. Novou digestoř jsem si ponechala z původní kuchyně,“ říká Kamila.

„S panem Josefem Durnou z Oresi, který mi kuchyň navrhl, jsme pak ladili detaily. K základní bílé barvě kuchyně jsme jako doplňkovou barvu na horních skříňkách nejprve zvolili tmavě hnědou. Ale já mám kolem sebe ráda živé a světlé barvy, tak jsme hnědou nakonec vyměnili za příjemnou žlutou v odstínu mango. Tyto dvě barvy ještě doplňuje dekor dřeva na pracovní desce a na desce ostrůvku,“ dodává.

Ve zbylé části příjemně prosvětlené místnosti s francouzským oknem vedoucím na balkon je ještě konferenční stolek a zbývá tu místo pro dvě křesla se čtecím koutkem vhodným také pro vychutnání odpolední kávy.

Kuchyňská dvířka jsou bezúchytová, u horních skříněk vybavená dotykovým systémem TIP ON. Do rohové skříňky nechala majitelka nainstalovat otočný karusel na nádobí. Vestavěná lednice s mrazničkou, mikrovlnná a horkovzdušná trouba se samočisticím systémem SmartClean™ stejně jako indukční varná deska a myčka se senzorovou technologií jsou značky Electrolux. V dolní skříňce pod dřezem má majitelka kuchyně ukrytý odpadkový sorter Garbo od značky Franke.

„S novou kuchyní jsem naprosto spokojená. Nejenže mi tato sestava poskytuje moderní a uživatelsky pohodlné spotřebiče, dostatek úložného prostoru pro nádobí k servírování a k přípravě jídla i velké odkládací a pracovní plochy, ale navíc se v této barevně přívětivé a pěkné kuchyni dobře stoluje i odpočívá,“ říká usměvavá majitelka kuchyně Eruka.