Kuchyně do U v dřevěném dekoru
Logo Oresi

Proměna s vůní dřeva a kuchyní od Oresi

26. 4. 2018

Se svými šesti dětmi žijí na pár metrech čtverečních a z rodiny prakticky nikdo nemá soukromí. Rodinu Špinarových do proměny v pořadu Jak se staví sen přihlásila sestra pana Jiřího. O čem sní? Manželé si především přejí pokojíčky pro své děti a kousek soukromí pro sebe. Nakonec dostali navíc kuchyň od a úpravu vstupu do domu.

Špinarovi koupili dům před patnácti lety. Jde o staré stavení, které čtyři roky dávali dohromady. S vnitřním vybavením jim hodně pomáhal bratr paní Veroniky, který je truhlář. Vyrobil jim třeba kuchyň a postel na míru. Děti mají dva pokojíčky. Rodiče spí na posteli zavěšené v místnosti, která slouží jako obývák, kuchyň, jídelna a zároveň pracovna.

Jak proměna dopadla

„V celém interiéru včetně kuchyně jsme využili nevyčerpatelných a pozitivních vlastností dřeva v mnoha jeho podobách. Podlahou v dekoru přírodního tvrdého dřeva jsme propojili a sjednotili všechny místnosti. Dřevo jsme také použili na designové osvětlení právě v hale, v kuchyni z nové řady a v obývacím pokoji. Tady jsme na lanka zavěsili celé březové kmínky i s větvemi, kolem kterých jsme omotali textilní kabely se žárovkami. Vytvořily velmi originální solitéry, které do interiéru výborně zapadaly,“ vypráví Kamila Douděrová.

Nová kuchyně

Také v kuchyni sestavené do tvaru písmene „U“ se v decentním rustikálním provedení objevil dekor dřeva. Designéři si vybrali kuchyň z linie v dekoru dub Amerika a kombinovali ji se skříňkami z linie z akrylu v bílém vysokém lesku. „Všimněte si, jak skvěle se vyjímá dekor dřeva na rámových dvířkách a zásuvkách spodních skříněk, na vysokých skříňkách pro spotřebiče a na celém varném poloostrůvku. Dekor dub Amerika jsme vybrali u společnosti Pfleiderer. Okouzlí věrným vzezřením dřeva s výrazným reliéfem rustikálního charakteru, který je velmi oblíbený“, upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu společnosti Oresi.

Část kuchyňské linky tvoří poloostrůvek, který odděluje kuchyňskou část od zbytku obytné místnosti, z jejíž strany má umístěné skříňky pro ukládání věcí a otevřenou polici. Na synchronizované pracovní desce se prezentuje dekor Dub True Nature. Synchronizace u tohoto povrchu znamená, že spáry a suky v dekoru jsou totožné s prohlubeninami v povrchu desky a také v její hraně. Určitě jste zvědaví, na kolik korun by vás tato velká kuchyň vyšla. Nábytek do kuchyňské sestavy řešené do tvaru písmene „U“ včetně skříněk v ostrůvku, orientovaných do obývací části místnosti, vyšel na 79 864 Kč. Za spotřebiče pak designéři utratili 90 940 korun.