Rustikální rohová kuchyně v krémových barvách
Logo Oresi

Oresi staví další sen: Kuchyň ve venkovském stylu

9. 3. 2021

Manželé Hana a Marek žijí v malé vesničce na Křivoklátsku, kde opravují dům, který je ve špatném stavu. Mají většinou nevýhodné půjčky, a tak za peníze nakoupili materiál, ale na řemeslníky už nezbylo a většinu práce udělal Marek sám. Přihlásili se, protože by si přáli pomoct s rekonstrukcí domu, na kterou sami nestačí. Byli vybráni a kuchyň mají od Oresi. Podívejte se.

Oba mají rádi venkovský styl a přírodní materiály, proto by tak měla vypadat i vysněná kuchyň. Nová dvojice designérek, Renata Pápai a Veronika Haroldová si u Oresi vybrala kuchyň z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla.

Stávající kuchyň se nachází v nové přístavbě starého domu. Je poskládaná z různorodých kousků nábytku a spotřebičů, které majitelé sami vlastnili nebo od někoho dostali. Aby měli dostatek úložného prostoru, přidávali další a další skříňky a regály. Designérky v kuchyni objevily zazděné dveře, ve kterých byly umístěny police, a tak je napadlo probourat otvor mezi kuchyní a obývákem.

Nová kuchyň Big Picture v běleném dekoru Borovice Provence je vybavena moderními spotřebiči a rodina tam má dostatek úložného prostoru, aby Hanka měla vše při ruce. Zvolenému dekoru sluší pracovní deska v dekoru Patina natural.

Očima designérek

„Interiér nás zaujal na první pohled. Ačkoli byl přeplněný věcmi, nabízel dobrý základ starého stavení. Práce na proměně kuchyně byla poněkud složitá. V jedné stěně byly dveře z předsíně, v dalších dvou stěnách malá okna znemožňující zavěšení horních skříní. Ve zbývající jediné celistvé stěně jsme nakonec probouraly průchod do světnice. Situaci u nového sezení velmi komplikovala dvoje nevzhledná dvířka ukrývající technologie.“ Celou proměnu uvidíte zde.

V kuchyni Renata s Veronikou vycházely ze stávající dlažby, která jediná po vyklizení v místnosti zbyla a udala jí barevný tón. K její výrazné barevnosti a patině proto hledaly spojence, který ji nechá vyniknout. Tuto roli sehrál designový lustr nad jídelním stolem vyrobený na míru. Z vnější strany má samet v barvě mědi, který barevně ladí s dlažbou a uvnitř ukrývá vzorovanou tapetu s přírodním motivem.

Vybranou barevnou škálu doplňují i vzorované rustikální obklady, které efektně opakují hnědý odstín dlažby. K obkladům designérky ladily i hnědou pracovní desku, která díky teplému odstínu a patině vytvořila s výše zmíněnými zařizovacími prvky dokonalé trio. Aby velkorysá kuchyňská linka od partnera pořadu, společnosti Oresi, nepůsobila těžce, zvolily pro ni dekor světlého patinovaného dřeva Borovice Provence. To se pak v kuchyni propojilo s nabíleným palubkovým podhledem a nově instalovaným obkladem.

Kolik nová velká kuchyň stála? Za nábytek do této velké sestavy ve tvaru písmene „L“ by designérky zaplatily pouhých 76 695 korun a za spotřebiče 58 247 Kč. „Toužíte po nové kuchyni a máte obavy, že byste na ni neměli dost financí? U Oresi si kuchyň podle aktuálních trendů vybere opravdu každý zákazník. Navíc děláme vše pro to, abyste ani kvůli uzavření našich prodejen o toto potěšení nepřišli a kuchyň si můžete s designérem navrhnout na dálku. Jak? Podívejte se sem. A pak v případě zájmu o pořízení nové kuchyně kontaktujte naše call-centrum 317 072 403.“ uzavírá Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.

Další kuchyně Big Picture

Big Picture dub America a MAGIQ vysoký lesk Arctic.

Big Picture dub America a MAGIQ vysoký lesk Arctic.

Rámová dvířka modelu Big Picture dub America se dobře kombinují s dvířky MAGIQ ve vysokém lesku Arctic.

Rámová dvířka modelu Big Picture dub America se dobře kombinují s dvířky MAGIQ ve vysokém lesku Arctic.

Big Picture v provedení dub canyon. Nejen pro venkovskou kuchyň.

Big Picture v provedení dub canyon. Nejen pro venkovskou kuchyň.

Model Big Picture v provedení borovice Provence vždy navodí útulnou atmosféru.

Model Big Picture v provedení borovice Provence vždy navodí útulnou atmosféru.