Kuchyně ve venkovním stylu Oresi
Logo Oresi

Oresi splnilo první sen: Kuchyň ve venkovském stylu

27. 2. 2019

Jak už se v pořadu „Jak se staví sen“, který vysílá televize Prima stalo tradicí, proměnu kuchyně nebo bydlení získají lidé s těžkým životním osudem.

Nové bydlení jim má pomoci trochu změkčit tvrdý osud a pomoci jim lépe se poprat s jeho nástrahami a nastartovat nový život. Je tomu tak i v dnešní proměně kuchyně a obýváku rodiny Lucie. Proměna je velkorysá, plná praktických rad. A představí kuchyně od Oresi z linií Chocolate Day a Wood Point v dekoru borovice akcent.

Původní provizorní kuchyně se závěsy místo dvířek.

Původní provizorní kuchyně se závěsy místo dvířek.

Ujali se jí designéři Kamila Douděrová a František Kobližka. Do domku v Prosenické Lhotě navrhli kuchyň sestavenou z linií z , ze které je kuchyňská linka a v dekoru borovice akcent, která posloužila pro ostrůvek s varnou deskou a místem pro malé stolování. Obě kuchyně pocházejí z řady . Ale vraťme se alespoň krátce k Lucii.

Půdorys a vizualizace linky a ostrůvku.

Půdorys a vizualizace linky a ostrůvku.

Lucie a její farma

Lucie, které je dnes čtyřicet let, miluje koně, a tak spolu s manželem před patnácti lety postavila dům a vybudovala farmu. Brzy ale došlo na rozvod a ona zůstala sama. Farmu nechtěla opustit, proto si vzala hypotéku a manžela vyplatila. Není tedy divu, že vybavení domku zůstalo ve stádiu provizoria.

Rodina

I když Lucii do života vstoupil nový muž, přítel Luboš, se kterým má dcerku Annu, kuchyň zůstávala stále nedokončená. Na novou linku buď nebyly peníze, nebo čas. A do toho ještě těžce onemocněla. Proto ji sestry přihlásily do pořadu „Jak se staví sen“ a vyšlo to. Získaly pro ni proměnu. Co by si Lucie přála? V první řadě novou kuchyň s obývákem. Má ráda venkovský, rustikální styl. Vyznává se z lásky k přírodě a také má ráda barvy. V proměně ale dá na zkušenosti a vkus designérů. A pro ně to byla krásná výzva.

Venkovský vzhled kuchyně Chocolate Day podtrhnou spotřebiče v rustikálním designu.

Venkovský vzhled kuchyně Chocolate Day podtrhnou spotřebiče v rustikálním designu.

Očima designérů

Kamila Douděrová a František Kobližka měli jasno. Hned cítili ten velký potenciál i sílu genia loci. „Dům je umístěn v přírodě, s výhledem do kraje, dýchlo to tu na nás už při příchodu k domu, věděli jsme, že budeme naslouchat místu a ctít jeho ducha,“ vypráví Kamila. Dům není starý, žádné problémy zapříčiněné zubem času tady neočekávali, ale bylo zřejmé, že na interiér nezbyly prostředky. Vybavení obývacího pokoje a kuchyně působilo ponuře a nedodělaně. Hlavním cílem bylo vnést do nového domu citlivě venkovský styl.

Designéři Kamila Douděrová s Františkem Kobližkou.

Designéři Kamila Douděrová s Františkem Kobližkou.

„V rámci dispoziční změny kuchyně jsme navrhli velký varný ostrůvek. Dále jsme průchozí oblouk mezi kuchyní a obývacím pokojem obložili umělým kamenem a celý prostor jsme rozčlenili trámy, který mu vtiskly venkovský ráz,“ upozorňuje František Kobližka. Bílou barvu stěn krásně doplňují barvy a struktury kamene a dřeva. Příjemnou atmosféru dokreslují na modro natřené původní masivní dveře.

 

Jak to dopadlo

Výsledkem je svěží kombinace barev, která je odvozena od okolní přírody a útulný venkovský styl kuchyně i obývací části. Z kuchyně je krásný výhled do kraje, a to právě designéry inspirovalo, aby kuchyni pojednali jako venkovskou. Trámovou konstrukci využili pro popínavé rostliny a osvětlení, kuchyň tak trochu připomíná venkovní terasu.

Na ostrůvku vynikne krása kuchyně Wood Point v dekoru borovice akcent.

Na ostrůvku vynikne krása kuchyně Wood Point v dekoru borovice akcent.

Styl je jednoznačně venkovský, vytváří ho bílé skříňky s profilovanými dvířky z linie Chocolate Day a ostrůvek s výrazným dekorem dřeva z linie Wood Point. Kuchyň ovšem má i moderní prvky. Kromě spotřebičů třeba černou pracovní desku nebo zastínění oken s výraznými římskými roletami a závěsy s rostlinným motivem.

Do kuchyně před okno designéři navrhli tzv. snídaňový stolek z ratanu v tyrkysové barvě. Hlavní jídelní stůl pro osm a více lidí umístili před krb, kde byl prostor doposud využíván jen jako průchod do kuchyně. Do budoucna by se měli majitelé zaměřit určitě na ložnici v patře, která je neútulná a také provizorně zařízená.

Velký ostrůvek slouží jako varné centrum a pracovní plocha. Z druhé strany je místo pro stolování a zasunutí židlí.

Velký ostrůvek slouží jako varné centrum a pracovní plocha. Z druhé strany je místo pro stolování a zasunutí židlí.

Kolik to stálo

Tato proměna opět byla velkorysá. Stavební práce vyšly na 137 750 korun, podlahy na 91 839 korun, sedačka stála 114 713 korun, nábytek, osvětlení a doplňky jsou za 298 696 korun a co kuchyně? Spotřebiče stály 90 009 korun a tato velká sestava s ostrůvkem vyšla na 89 700 Kč. To je důkazem toho, že novou kuchyň si může pořídit opravdu každý, protože kuchyně vždy přinášejí prověřenou kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu. Přesně v duchu zavedené filozofie Oresi, největšího prodejce kuchyní. Jak se kuchyně Oresi vyrábějí uvidíte v tomto .