Oresi podpořilo Šťastnou hvězdu
Logo Oresi

Oresi podpořilo Šťastnou hvězdu

7. 12. 2016

V Oresi si uvědomujeme, že kolem nás žije mnoho lidí, kteří potřebují pomoc. Proto se snažíme přispívat menšími i většími finančními částkami sponzorských příspěvků na rozmanité charitativní projekty.

Letos jsme kromě jiného finančně podpořili vznik kalendáře Ulítaná. Ten se zrodil z nápadu dvou novinářek, Simony Votyové z České televize a Andrey Ježkové z televize Prima, které se tímto způsobem rozhodly pomoci mamince, jejíž jedenáctiletý syn Max již podruhé bojuje s rakovinou. Poprvé ji měl ve třech letech a po dlouhém boji se uzdravil. Ale zákeřná nemoc na něj zaútočila znovu. Maminka je samoživitelka, chodit do zaměstnání momentálně nemůže, jelikož veškerý čas tráví se synem v nemocnici v Motole.

Proč „Ulítaná“?

Dnešní ženy stíhají během dne velkou spoustu věcí, a tudíž jsou „ulítané“. Tento pojem se promítl i do podoby kalendáře. Autorkou fotografií je Jana Hozová, profesionální fotografka. Na snímcích představuje 12 žen, které se nestydí za pár vrásek, co jim vepsal do tváře život. Stárnutí přece není tragédie, současná žena umí být krásná v každém věku a přitom ještě zvládá milion věcí levou zadní.

A přesně takový je i kalendář Ulítaná, který znázorňuje ženu jako levitující bytost v každodenních situacích. Uvidíte v něm například hospodyni, vznášející se u stropu, zatímco luxuje, matku, za níž vlaje její děcko a další podobné situace, brané s vtipem a nadsázkou. V roli modelek se představila Adéla Gondíková, a také autorky kalendáře. Jana (leden), Andrea (srpen) a Simona (červenec). Kalendář pro rok 2017 ve formátu A3 stojí 200 korun a zakoupit jej můžete na www.nakladatelstvisimona.cz . Nadačnímu fondu Šťastná hvězda můžete přispět na číslo účtu: 2600559616/2010, nebo si vyberte jednotlivce, jejichž účty najdete na www.stastna-hvezda.cz v rubrice Naše hvězdičky.