Malá kuchyně do tvaru U v jemných barvách
Logo Oresi

Oresi plnilo sen mladému vdovci

9. 3. 2020

I v epizodě reality show Jak se staví sen, kterou můžete sledovat v televizi Prima, Oresi plnilo sen hlavnímu aktérovi pořadu a dodalo mu do domku po prarodičích novou kuchyň. Podívejte se, jak může vypadat kuchyň v malém prostoru.

Policista Tomáš vychovává sám svého dvouletého syna Olivera. Jeho manželka Renata před rokem zemřela. Kvůli synovi se Tomáš vrací z pronajatého pražského bytu do rodné vesnice, kde má rodinu, která mu s péčí o Olivera po přestěhování pomůže. Sám si opravuje starší domek po prarodičích, ale docházejí mu síly. A tak na pomoc rodině přišel pořad Jak se staví sen. A novou kuchyň ve vysokém lesku a v barvě cappuccino dodala jako vždy společnost .

Stavební úpravy

Dům je hodně starý, pochází z roku 1938, bylo tedy nutné udělat veškeré nové rozvody. Tomáš zatím stihl v domě vyměnit okna. Chtěl začít předělávat obývák, kuchyň s jídelnou a ložnici a pak postupně pokračovat, aby vše stihl před stěhováním z Prahy. Přál si otevřít prostor mezi kuchyní a obývákem, ale od dědy se dozvěděl, že zeď je nosná a zbourat ji nelze. Proto musela zůstat v původním místě.

 

Pokoje jsou v původním stavu s většinou nefungujících elektrických zásuvek a svítidel. Elektrika je ještě vedena v hliníku. Zapotřebí bude zazdít některé dveře a vybourat otvor pro nové a vyměnit staré luxfery, které vedou denní světlo do kuchyně za modernější typ.

Očima designérů

Andrea Hylmarová a Marek Povolný říkají: „Šlo o starý rodinný dům, postavený a porůznu rekonstruovaný převážně svépomocí, tak jsme neměli tušení, jaká překvapení na nás čekají. Věděli jsme, že nám dají zabrat hodně křivé a popraskané stropy a stěny a také křivé podlahy. Chtěli jsme svěží, světlý a lehce venkovský interiér. Takový, který bude maximálně pozitivní. Výchozím materiálem proto byly dekory dubu v rustikálnější podobě, v přírodním odstínu a s výraznější kresbou.

To se promítlo i do kuchyně, která byla maličká a podepsal se na ní zub času. V nevelkém prostoru je po proměně linka do tvaru písmene „U“, na jedné straně přerušená průhledem z luxfer. Tady designéři dekor dřeva na pracovní desce a zádovém panelu doplnili o odstín cappuccino na dvířkách kuchyně MAGIQ z řady by Andrea Capovilla. Zbytek místnosti už je v bílé a světle šedé barvě.

Světle hnědá barva je použita také na navazujícím jídelním stole v obýváku. Černou lednici v retro stylu designéři umístili do jídelní zóny v obývacím pokoji. Do kuchyně pak zvolili spotřebiče v černé barvě, aby je s ledničkou sjednotili.

Kolik stála moderní kuchyň se známkou kvality

I v této epizodě designéři přinesli důkaz toho, že novou kuchyň si u Oresi může pořídit skutečně každý. Nábytek do této sestavy vyšel na 37 151 korun. Za spotřebiče designéři zaplatili 55 150 korun. „V Oresi nás velmi těší, že jsme Tomášovi mohli udělat radost kuchyní z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla, které Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci přehlídky Stavba roku udělila „Známku kvality 2019,“ doplňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.