Moderní elegantní černobílá kuchyně Oresi
Logo Oresi

Oresi plní sen v kuchyni, kde se zastavil čas

2. 3. 2020

Proměna probíhala v bytě, zděděném po rodičích. Vybavení bylo téměř padesát let staré. Oresi sem dodalo moderní kuchyň sestavenou z módní černé, šedé a bílé barvy v kombinaci lesku a matu.

I tato epizoda pořadu Jak se staví sen představila těžký život majitelky bytu, paní Věry, která má malou dceru Adélku. Z partnera, se kterým čekala děťátko, se vyklubal násilník, proto zrušila svatbu. Dceru vychovávala sama, s pomocí svých rodičů, na které byla velmi fixovaná. Když pak onemocněli, přestěhovala se k nim i s dcerou. Oba rodiče však před časem rok po sobě zemřeli. Věra zdědila byt, ve kterém zůstalo vše tak, jak to vybavili rodiče. Celou proměnu najdete .

 

Věra na rekonstrukci nemá sílu a jako samoživitelka ani finance. Její sestřenice Jana se už nemohla dívat na to, jak se Věra potácí v potížích a dělá přitom životní přehmaty, a tak ji přihlásila ji do pořadu televize Prima Jak se staví sen – extra. A měla štěstí, produkce vybrala do proměny právě Věru s dcerou Adélkou.

Nové 3 + 1 za 6 dní

Proměna probíhala v bytě 3+1 v panelovém domě, zděděném po rodičích. Vybavení bylo vyloženě muzeální, téměř padesát let staré. Protože změna dětského pokoje žádala návaznost dalších místností, proměňoval téměř celý byt, včetně výměny jádra. Společnost do upraveného prostoru dodala moderní kuchyň sestavenou z módní černé, šedé a bílé barvy v kombinaci lesku a matu. Hlučné práce v bytě vyvolali stížnosti sousedů, realizační tým musel s rekonstrukcí končit v šest večer. Proměna se protáhla na šest dní.

Očima designérů

„Proměna patří k těm nejnáročnějším, do kterých jsme se pustili. Od začátku nám bylo jasné, že tady je jediným řešením radikální řez, tedy začít kompletně znovu a jít do kompletní rekonstrukce,“ vzpomíná Marek Povolný. Byt trpěl všemi neduhy panelových domů – od staré elektroinstalace až po umakartové jádro. Dokonce i nábytek byl zcela původní, což na druhou stranu mělo své kouzlo, a tak designéři vytvořili moderní interiér s prvky retra. „Velmi se nám líbila původní dýhovaná TV stěna, kterou jsme nakonec využili jako jeden ze stěžejních prvků. Ve stejném dekoru přírodního dubu jsme vybrali dveře a zbytek interiéru nechali v jednoduché, převážně černobílé kombinaci. Dispozičně jsme měnili pouze prostor mezi kuchyní a chodbou,“ vysvětluje Andrea Hylmarová.

Moderní kuchyň v módních barvách

V kuchyni designéři použili hned několik módních povrchů z portfolia Oresi. Na korpusy použili dekory White a Lava. Bílá dvířka kuchyně jsou z akrylu v provedení Vysoký lesk arctic. Horní dvířka modelu jsou z černého supermatu v úpravě anti-fingerprint proti otiskům prstů. Zádový panel je kombinovaný z materiálu ve vysokém lesku a šedého supermatu z linie Velvet Star. Všechny modely jsou vybrány z designové nadstavby kuchyní Dolti, nazvané by Andrea Capovilla. Designéři zde divákům ukázali, že každá kuchyň může být jedinečná, pokud popustíme uzdu fantazii. Pracovní desky jsou v provedení Black Rock (černá) a Dreamy (bílá).

Náš TIP: Linea Retta – integrovaný profil pro otvírání

„V této sestavě se představily také nové integrované profily pro otvírání dvířek (detail na obr. vpravo), nazvané . Integrovaný profil pro otvírání je jednou z horkých novinek v našem portfoliu. Tento charakteristický prvek dosud spíše prémiového a na výrobu náročného designového nábytku je v pojetí Oresi estetický, kvalitní, ale dostupný i v běžné kuchyni. Jako vždy v Oresi, také v případě modelové řady Linea Retta je otázkou, co se vám líbí, a ne jestli na to máte,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.

Známka kvality

„V Oresi nás velmi těší, že novým majitelům můžeme udělat radost kuchyní z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla, které Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci přehlídky Stavba roku udělila „Známku kvality 2019,“ doplňuje Dušan Všelicha.