Superbrands Oresi 2022
Logo Oresi

Oresi má ocenění Superbrands!

17. 6. 2022

Máme pro vás skvělou novinku. V Oresi jsme letos získali další prestižní ocenění, titul Superbrands! Pečeť Supebrands je vysokým uznáním vynikajícího postavení značky na trhu a my všichni v Oresi jsme na toto ocenění právem pyšní.

K výsledkům výzkumu IBRS, kde jsme byli vyhodnoceni jako prodejci s nejspokojenějšími zákazníky, certifikátu zákaznické spokojenosti BS ISO 10002:18 uděleným certifikační společností Taylor Cox a ocenění Známkou kvality, kterou našim kuchyním Dolti Collection jako jediným kuchyním na českém trhu udělila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, si tak přidáváme i prestižní pečeť Superbrands.

Co je program Superbrands

Jde o nejuznávanější nezávislou globální autoritu v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Pečeť Superbrands získají značky s vynikající pověstí – zákazníci si s nimi spojují významné hodnoty a mají k nim osobní vztah.

Superbrands ve světě

Od svého vzniku ve Velké Británii si projekt získal celosvětové uznání a dnes je cena Superbrands uznávána jako speciální ocenění, které na základě sjednocených kritérií a metod každoročně identifikuje nejlepší z nejlepších značek v téměř 90 státech na pěti kontinentech.

Kdo získá ocenění v Česku?

Udělení titulu Superbrands daného roku předchází vícekolové výběrové řízení. Co je podstatné, do programu Superbrands se jednotlivé značky nemůžou přihlásit. Při nominaci se vychází z databáze všech registrovaných obchodních trade-mark značek, kterou pro tento účel uvolní Úřad průmyslového vlastnictví. Společnost Bisnode, přední světový poskytovatel obchodních informací, pak na základě obchodních dat a výsledků vytvoří seznam nominovaných kandidátů.

Pak následuje spotřebitelský průzkum, jeden z nejdůležitějších prvků výběrového řízení, v rámci kterého agentura GfK Czech Republic na základě známosti a obliby zúží výběr na seznam semifinalistů. Konečné slovo při udělování titulů Superbrands v daném roce má odborná komise Brand Council. Na konci hodnotícího procesu získávají spotřebitelské značky oceňění Superbrands, podnikatelským značkám je udělen titul Business Superbrands.

Superbrands Česká republika

Spotřebitelské a podnikatelské Superbrands daného roku představují absolutní špičku mezi konkurencí. Titulem Superbrands je vysloven obdiv a upřímná pocta výsledkům v oblasti budování úspěšné značky.  Nejdůležitějším cílem organizace Superbrands je vzdát hold nejúspěšnějším značkám v oblasti brandingu, ale také uvést do středu pozornosti spotřebitelů a odborné veřejnosti mimořádně silné značky působící na českém trhu a prezentovat příklady hodné následování pro účastníky trhu, kteří by se rádi rozvíjeli a inspirovali od těch nejlepších.

V Oresi jsme na toto ocenění náležitě hrdí a stejně nás těší i představení naší značky v prestižní ročence Superbrands, která je jedním z klíčových prvků tohoto programu. Ročenka tak jednotlivé oceněné značky vyzdvihuje do elitního klubu nejlepších a rovněž představuje spoustu zajímavých detailů o oceněných značkách.