Kuchyně Oresi ve filmu
Logo Oresi

Oresi má další „hvězdnou kuchyň“

18. 1. 2016

Tentokrát nejde o kuchyň, kterou si v Oresi pořídila některá z populárních osobností české kulturní scény. Naše kuchyně IQony z třídy Dolti si zahrála v úspěšném celovečerním filmu nazvaném „Rodinný film“ od nadějného slovinsko-českého režiséra Olmy Omerzua.

Tento film, který vzešel z produkce Jiřího Konečného ze společnosti Endorfilm a jehož koproducentem je Česká televize, se představil na několika mezinárodních festivalech, například na Tokijském mezinárodním filmovém festivalu či na mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastianu. Zde filmu i režisérovi americké filmové týdeníky Variety a Hollywood Reporter předpovídaly skvělou budoucnost.

Pár dní po světové premiéře se snímek promítl také v Česku, a to na festivalu Ostrava Kamera Oko, který jej zařadil do své hlavní soutěže mezi pět zahraničních filmů zvučných jmen. Do českých kin bude uveden v únoru příštího roku. Nebudeme prozrazovat děj filmu, jen naznačíme, že jde o rodinné téma: rodiče se vydají na delší dovolenou – na plavbu oceánem – a doma nechají dvě nedospělé děti. A těm nepřítomnost rodičů otevírá nové možnosti, které plynou z náhle nabyté svobody a možnosti vlastního rozhodování. Idylka ale brzy zmizí a děti jsou drsně vtaženy do světa dospělých…Ve filmu uvidíte Daniela Kadlece, Jenovéfu Bokovou, Karla Rodena, Vandu Hybnerovou, Elišku Křenkovou, Martina Pechláta a kuchyni Oresi.

Natáčelo se v bytě na Vinohradech

Kuchyně IQony, kterou do filmu dodala společnost Oresi, nebyla instalovaná ve filmovém ateliéru, ale ve skutečném bytě na pražských Vinohradech. Místnost neměla klasický pravoúhlý tvar, ale v místě, kde měla být situována kuchyň, byl otevřený úhel asi na 130 stupňů. Proto si náš architekt Lukáš Juřina, který má s navrhováním kuchyní velké zkušenosti, musel poradit s atypickou dispozicí místnosti.

Podle potřeb filmařů měla být kuchyně světlá, ale nesměla být lesklá, aby neodrážela světla, ani obraz zbytku prostoru. Architekt proto vybral nábytek z linie IQony kuchyní Dolti. „Bočnice jsem upravil dle úhlu rozevření rohu místnosti. Místo horních skříněk jsem navrhl otevřené police, které nepůsobí jako kompaktní hmota, ale dovolí „zahrát“ vystaveným předmětům, sklu a nádobí. Za zmínku stojí speciální detail“, upozorňuje architekt. „Jde o podložení pracovní desky Premium White deskou z lamina. Takto navrstvená pracovní deska je přetažena přes korpusy skříněk a vytváří zajímavý detail přesahu dvířek. Vrstvená tenká pracovní deska dodá kuchyni zajímavý vzhled i funkční a konstrukční vylepšení.“

Chcete kupovat kuchyň a máte v bytě také problém s atypickou dispozicí místnosti? Navštivte naše prodejce a nechte si zaměřit prostor pro novou kuchyni od odborníků. Pomůžeme vám vyřešit všechny problémy, které vás mohou při pořizování kuchyně potkat.