Natáčení pořadu Jak se staví sen
Logo Oresi

Oresi je opět partnerem pořadu Jak se staví sen

9. 3. 2016

Toužíte po modernějším bydlení? Chcete změnit design i dispoziční řešení kuchyně, ale nevíte si rady? Ze široké nabídky našich kuchyní můžete i vy vytvořit svou kuchyň snů, která vám umožní umístit kuchyňskou linku do moderní novostavby, do staré vily i do bytu v paneláku.

U nás můžete vybírat z nespočtu dekorů a struktur dřeva, z barevných lesklých i matných provedení fólií i laků a milovníky nadčasových materiálů potěšíme i čelními plochami z bezpečnostního skla. Nejen proto producenti pořadu „Jak se staví sen“ opět oslovili společnost Oresi, aby se znovu stala partnerem této reality show.

„Designéři oceňují jak široký výběr kuchyní, tak fakt, že dokážeme splnit požadavky na rychlost proměny a jsme schopni přizpůsobit kuchyňskou linku jakémukoliv prostoru. První kuchyň, kterou jsme do pořadu dodali, je Coloriqa ze třídy Dolti v dekoru višňového dřeva Malaga,“ říká Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi. „Tento jemný dekor je na nábytku použit horizontálně. Když se na něj pozorně zadíváte, přesto, že jde o minimalistický design, potěší vás krása teplých tónů i kresba dřeva. Dodají hloubku i menší kuchyni,“ vysvětluje.

Proměna kuchyně a obýváku v panelákovém bytě

Proměnu kuchyně a navazujícího pokoje proběhla v panelákovém bytě v Rakovníku. Žije v něm sedm lidí, na rodiče Melánii a Jaromíra, zbyl i pro účely spaní obývací pokoj, navazující na kuchyňský a jídelní kout. Maminka Melanie ráda a hodně vaří, v obýváku se zase schází celá rodina, a když přijde na návštěvu i další dcera s manželem nebo partneři jejích sester, rodina se do kuchyně zkrátka a dobře nevejde. U stolu totiž obvykle sedí 6–8 lidí.

Designéři Ing. arch. Kamila Douděrová a Ing. František Kobližka tento nábytek v našem kuchyňském studiu Gemini vybrali do kuchyně v paneláku. Doplnili jej spotřebiči v černé barvě, které vhodně sladili s tmavou kuchyňskou pracovní deskou. Tu nakonec designéři protáhli i pod okno a využili ji jako malý jídelní stůl. Jak se designéři poprali s dalšími výzvami, které jim byt vybrané rodiny předložil, vidíte na fotografiích.

Proměna byla skutečně náročná a zahrnula kromě stavebních úprav kuchyně také propojení obýváku a chodby. Dispoziční změny sice nebyly velké, ale výsledek je efektní. „Kuchyňský kout po přestavbě nabízí dostatečně velkou pracovní plochu. Kuchyňská linka Coloriqa je moderní, přesto působí díky zvolenému dekoru višňového dřeva útulně a přívětivě. A co je ještě přívětivější? Cena. Celá tato krásná a moderní kuchyňská sestava ze třídy Dolti vyšla na 35 535 Kč. Bílý keramický obklad dobře ladí nejen s nábytkem a černou pracovní deskou a spotřebiči, ale rovněž s dřevěným dekorativním obložením na stěny. A za povšimnutí stojí i způsob využití kuchyňských skříněk v obývacím pokoji. Takto dokážeme dát otevřenému prostoru, ve kterém se nachází kuchyňský i jídelní kout, jednotný styl,“ říká Dušan Všelicha.