Klinika
Logo Oresi

Opět na téma srovnávejte srovnatelné

19. 5. 2017

Stále častěji se setkáváme se skutečností, že běžný člověk, který si po patnáctileté pauze pořizuje novou kuchyň, se nevyzná v jednotlivých nabídkách různých dodavatelů na trhu a není schopen je racionálně porovnat a vybrat si tu pro něj optimální. Laikovi prostě připadají všechny bílé kuchyně stejně bílé, různí šikulové na trhu ho snadno přesvědčí, že všechny lesky jsou stejně a navíc asi i stejně trvanlivé. A vybavení kuchyně? Jak nám při srovnávacím nákupu řekl jeden truhlář: K čemu německé panty? Tyhle jsou z Číny a taky držej. A jsou za půlku. I jinde jsme se setkali s tím, že nabízeli čínské kování jako německé, protože mělo takové německy znějící jméno http://kuchynezkusenosti.cz/zpetny-audit-kuchyne/

Srovnávat srovnatelné je vlastně samostatná odbornost zkušeného zákazníka. A my, kteří přinášíme na trh prověřenou kvalitu, chceme, aby takových rozvážných zákazníků bylo co nejvíc. Jenže přibývají pomalu. Rozpoznat značkovou kvalitu Oresi a poznat, že přináší zákazníkovi víc, než na první pohled stejná kuchyně ve stejné cenové kategorii, nedokáže každý. A není to jen problém kuchyňářské branže. Server jaksetitolibi.cz pro nezávislé hodnocení služeb, přinesl rozhovor s majitelkou Kliniky estetické medicíny Petra Clinic paní Petrou Řehořkovou. Pokud vás téma srovnávání srovnatelného zajímá, přečtěte si ho. Rady paní Mgr. Řehořkové, jak si vybrat kvalitní službu, která se opravdu vyplatí a jak se nenechat obelhat neférovými praktikami, mají cenu v každém oboru. Proklik na článek zde.

A pro ty z vás, kteří nechtějí klikat přinášíme několik ukázek ze článku:

Estetické studio je místo, které umí ženám ubrat věk a přidat krásu. Pravidelná návštěva takového studia je dnes stále dostupnější a pro mnoho žen se už stala běžnou součástí jejich kalendáře. Pro vynikající výsledek je klíčové umět si vybrat to správné studio.

Jsou všechny služby se stejným názvem u všech poskytovatelů stejné? Nebo se kvalita služby může lišit, podle toho kde (nebo kdo) ji vykonává? Člověk by řekl, že ty přístroje vypadají všude identicky.

Vždy když dva dělají totéž, není to totéž. I když máte stejný přístroj, budete cítit rozdíl od dvou různých terapeutů. Záleží tedy opět na lidském faktoru a na schopnosti vedení kliniky ohlídat kvalitu služeb

S jakými problémy se nejčastěji setkáváme u nekompetentních pracovníků estetických zařízení?

Hlavně nerozumí své práci, nemají potřebné vzdělání, zkušennosti, práce je brzy nebaví, protože jde o velmi fyzicky a psychicky náročné povolání.

Máte nějaký odstrašující příklad? (Klienta jiného zařízení, kterému ošetření ublížilo?)

Máme jich velmi mnoho. Nejúsměvnější byla kryolipolýza (poznámka redakce: Kryolipolýza je neinvazivní liposukce hlubokým zmražením tukových buněk) ze slevového portálu, kdy klientka pod slibem velké úspory dostala za 500,- Kč na břicho jen mražený hrášek, zabalený v utěrce.

Co estetické služby inzerované na slevových serverech? Jakou mají kvalitu? Opravdu se vyplatí?

Nikdy se nevyplatí sleva na těchto serverech. Z hlediska kvality a přínosu služby je to vždy doslova podvod. Viděli jste někdy, že by zubař dal akci, že plombu místo za 2.000,- prodá za 200? To by vydržel pracovat tak měsíc. Skutečná kvalita se nedá zlevnit. A nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci. Zvlášť když jde o naše zdraví.

Je nějaký způsob jak identifikovat dobrou estetickou kliniku? A jakým se naopak vyhnout?

Uznávám, že pro laika je mimořádně těžké porovnat nabídky jednotlivých klinik či studií. Základ je srovnávat odpovídající parametry. Prostě cena od prověřené kliniky a cena ze slevomatu nejsou jen dvě různá čísla, ale jsou to dva, za těmi čísly skryté, výčty služeb, úrovně efektu a míry zdravotních i estetických záruk. Vysoce odbornou a profesionálně zdatnou kliniku musíte srovnávat zase jen se zařízením podobné úrovně a ne se studiem, které například nezaručuje jednoznačnou konečnou cenu nebo hrozí zdravotními riziky. Když přijdete k nám do Petra Clinic, podrobně vám vysvětlíme, co všechno je obsahem zákroku, kůry či péče, jaký bude výsledný efekt a kolik to bude stát. A na to si spolu podáme ruku. A pokud po tomto rozhovoru budete mít pocit, že jinde najdete lepší servis, příjemnější zacházení a výhodnější ceny, pak vás jen vyzveme, abyste si obešli pár našich konkurentů a porovnali si v duchu ty návštěvy. Když najdete lepší nabídku, nabízím vám mou osobní bezplatnou konzultaci, během níž vám vysvětlím, v čem jsme lepší. A pokud mi dokážete, že nejsme, dám vám měsíc našich služeb zdarma.