Inspirace kuchyně s použitím krémového lesku
Logo Oresi

Od dekoru dřeva ke krémovému lesku

5. 4. 2017

Manželé Josef a Dagmar si pořídili rodinný dům v Praze. Bydlení zařídili ve stylu, v němž měli vybavený předchozí dům. Vyhovuje jim a cítí se v něm dobře. Novou kuchyňskou linku si vybrali u Oresi.

Paní Dagmar vzpomíná: „Moje původní kuchyň byla z masivu. V novém domě ale máme dřevěné podlahy kombinované s dlažbou v dekoru černého leštěného kamene, a tak jsem hledala kuchyňský nábytek, který se k oběma použitým materiálům bude hodit.

Naši příbuzní mají hned několik kuchyní od Oresi, jsou s nimi spokojeni a tuto značku nám doporučili. Dali jsme na jejich tipy a zajeli jsme se na nabídku podívat do studia v Letňanech.“

Bellissa v barvě magnolie

Zaujala je světlá kuchyně Bellissa z prémiové třídy Livanza v provedení Magnolie lesk. K ní manželé zvolili pracovní desku v dekoru černý mramor. Stejný vzor použili také na obklad stěny za kuchyňskou linkou. Tady je nainstalovaný panel o tloušťce 16 mm. Pracovní deska se zádovým panelem barevně ladí s podlahou.

Kuchyň s ostrůvkem je na přání pana Josefa v místě pod pracovní deskou osazena pásky s LED osvětlením, které příjemně osvětluje místnost a zároveň tvoří zajímavý designový prvek.

Ostrůvek pro práci i k ukládání

Ostrůvek poskytuje spoustu místa pro ukládání i jako pracovní plocha. Neslouží ovšem jen k přípravě pokrmů, ale je na něm umístěna také sada nožů i kávovar a odšťavňovač. Proto jsou v pracovní desce zabudovány dva kruhové bloky výsuvných elektrických zásuvek. Ty jsou elegantním a zároveň jednoduchým i praktickým řešením jak mít zásuvky vždy po ruce. Ve vrchní části se pouze stisknou a vytáhnou nad povrch pracovní desky a po použití se zase zasunou pod desku.

Kuchyně je vybavena spotřebiči od značky Whirlpool. Nechybí mikrovlnná a pečící trouba ani myčka nádobí. Varná deska a odsávač par se skleněným panelem jsou v černé barvě. Do pracovní desky je usazený dřez Franke z Tectonitu v krémové barvě s otočnou pákovou baterií v provedení vanilka/chrom, která je vybavena vytahovací koncovkou k napouštění nádob vodou a k oplachování nádobí i ovoce a zeleniny.

Všechny spotřebiče barevně ladí s nábytkem kuchyně i s obkladem a pracovní deskou. V lince je dále zabudován sorter na odpad a skříňka na potraviny. Linii nábytku zakončuje velká americká chladnička.