Inspirace světlá kuchyň s ostrůvkem
Logo Oresi

Nudíte se doma? Proměňte si kuchyň

29. 4. 2020

Nouzový stav, ve kterém se již pár týdnů nacházíme, nás přinutil trávit většinu času doma. Máme tak mnohem větší možnost rozhlížet se po bytě a odhalovat místa, která potřebují změnu. Nastala ideální doba na proměnu domova i kuchyně.

Už jsme probrali šatníky, uklidili komoru, spíž a garáž, umyli okna, vymalovali a stále to není ono. Třeba změnu potřebuje i naše kuchyň. Letos nejspíš omezíme dovolené v zahraničí a budeme tedy trávit více času ve svých domovech, tak proměně interiéru nebo kuchyně můžeme věnovat více času.

Návrh kuchyně formou videorozhovoru

Nechcete ještě navštěvovat prodejny, které byly donedávna zavřené? Vybírat můžete na internetu a my v Oresi jsme navíc pro své zákazníky připravili speciální technické prostředí, které vám umožní přímou komunikaci s našimi prodejci formou videorozhovoru na dálku bez nutnosti osobního setkání. Díky tomuto kanálu je teď možné plnohodnotně vytvářet či upravovat návrhy kuchyní přesně podle vašich představ. Jak funguje plánování kuchyně během videorozhovoru uvidíte .

Novinky z Oresi pro novou sezónu

Rozhodli jste se pořídit si na jaro novou kuchyň nebo obnovit tu stávající? Pak je nejvyšší čas začít s výběrem a nákupem. Vaše vysněná kuchyň se většinou musí vyrobit, a to obvykle trvá šest i více týdnů. A my máme opět inspiraci pro všechny zákazníky, kteří si novou kuchyň chtějí pořídit.

Do jarní sezóny Oresi přichází jak s novinkami v řadě Dolti Collection by Andrea Capovilla a Dolti, tak v řadě prémiových kuchyní Livanza a v kuchyních Bauformat, kde nabízíme široký výběr nových dekorů, stylů a barev.

HIT sezóny kuchyně Silk Touch a Linea Retta

Zájemce o novou kuchyň dozajista zaujme aktuální modelová řada kuchyní Silk Touch v hedvábném matu v právě velmi módní jemně šedé barvě s integrovaným profilem pro otvírání. Tento charakteristický prvek nazvaný Linea Retta, dosud spíše prémiového a na výrobu náročného designového nábytku, je v pojetí Oresi estetický, kvalitní, ale dostupný i v běžné kuchyni.

Integrované profily Linea Retta jsou určeny pro horní i dolní dvířka.

Integrované profily Linea Retta jsou určeny pro horní i dolní dvířka.

Linea Retta je italský pojem pro nepřerušovanou hladkou linku. „Proto tak náš italský designér Andrea Capovilla pojmenoval čistý hladký vzhled nové modelové řady kuchyní Oresi. Lidé, jejichž oku lahodí styl bydlení, kterému se někdy říká minimalistický a jindy moderní, teď mají možnost pořídit si kuchyň v tomto pojetí za opravdu mimořádně dostupnou cenu,“ říká Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi, předního prodejce kuchyní na tuzemském trhu. Jako vždy v této společnosti, i v případě modelové řady Linea Retta je otázkou, co se vám líbí, a ne jestli na to máte.

 

V minimalismu se skrývá krása

Hladké stěny nábytku s integrovanými otvíracími profily jsou nejen krásné, ale i praktické z hlediska snazší údržby. „Jednoduše – je to krása, která se snadno udržuje. Integrovaná madla mají nové kuchyně Silk Touch v šedém hedvábném matu, ale lze jimi vybavit i další kuchyně z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla.

Kuchyně SILK TOUCH, MAGIQ a LINEA RETTA. Skryté profily pro otvírání podpoří čistý minimalistický výraz vašeho nábytku.

Kuchyně SILK TOUCH, MAGIQ a LINEA RETTA. Skryté profily pro otvírání podpoří čistý minimalistický výraz vašeho nábytku.

Síla minimalismu je často popisována kosmopolitním pojmem „WOW“ efekt. Zdánlivě prosté rysy interiéru v tomto stylu vytvářejí jedinečnou atmosféru, která nás Čechy přinutí užasle vydechnout: Páni, to je krása.

Decentně okouzlující TROPIQA z řady Dolti

Zákazníky potěší rovněž novinky v řadě Dolti, kterou rozšířily modely TROPIQA v jemném matném vanilkovo-krémovém dekoru nebo model LOGIQ v bílém matu. Hodí se do každého interiéru a radovat se z nich budou hlavně milovníci bílých kuchyní. Jsou trendy a zároveň nadčasové. Hladký povrch dvířek tyto kuchyně předurčuje k harmonickému doladění stylu vašeho domova.

Kuchyň TROPIQA v jemném matném vanilkovo-krémovém dekoru z řady Dolti.

Kuchyň TROPIQA v jemném matném vanilkovo-krémovém dekoru z řady Dolti.

Livanza a Bauformat také v aktuálních barvách a dekorech

Nové módní trendy, vycházející například z milánských veletrhů Salone Del Mobile a Eurocucina se letos návštěvníkům teprve odhalí, protože pandemie veletrhy o mnoho měsíců posunula. Ale výrobci interiérové výbavy musí vývoj odhadnout. „Například designéři kuchyní Oresi se snaží dopředu předvídat nové trendy a včas u kvalitních výrobců objednat materiály, barvy a dekory, které odpovídají nebo brzy budou odpovídat aktuální módě,“ vysvětluje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.

Barevné trendy pro rok 2020: Odvažte se!

A designéři Oresi měli správný odhad, protože v posledním čtvrtletí minulého roku trendsetteři vybrali barvy roku pro rok 2020 a většina z nich se objevuje v nabídkách kuchyní. Jde zejména o společnost Pantone Color Institute, která udává směr nejen pro módní a kosmetický průmysl, ale ovlivňuje také užití těchto barev v našich interiérech. A pak také o světové výrobce nátěrových hmot, jejichž architekti a designéři každoročně vybírají nejoptimálnější barvy a jejich doplňkové palety.

K těm nejvýznamnějším patří společnost Akzo Nobel s vlastní značkou interiérových nátěrových hmot Dulux, a zmínit můžeme také společnosti PPG anebo Sherwin-Williams. Dulux pro letošní rok připravil kombinaci jemných odstínů zelené, modré a šedé, inspirovaných barvami raní oblohy, neutrální barvu Tranquil Dawn, kterou u nás nazýváme Mátově šedou.

Dulux barva roku - Tranquil Dawn a škála doplňkových barev.

Dulux barva roku – Tranquil Dawn a škála doplňkových barev.

U společnosti Pantone je uklidňující modrá Classic Blue 19-4052. Sherwin-Wiliams má námořnickou modrou Naval SW 6244 a společnost PPG, zvolila kobaltový odstín s názvem Chinesse Porcelain. U nás jsou známé také barvy JUB, kde byl pro letošní sezonu vybrán teplý oranžový odstín s jemným hnědavým nádechem, který připomíná červenou půdu, cihlové tašky střech historických městských jader, podzimní listí i žhnoucí uhlíky a vzbuzuje v pozorovateli pocity tepla, nostalgie a komfortu.

Modrá se uplatní i v kuchyni

Modrá barva se hodí také do kuchyně. Nejen jako výmalba stěn, která tolik sluší bílým kuchyním. Zajímavé je i její použití na dvířkách kuchyní. Proto v Oresi najdete jak kuchyně v trendy modré barvě, tak lehce ředěné modré odstíny, barvy vody exotických moří nebo kuchyně v aktuálních šedých a zelenkavých odstínech. A samozřejmě také módní oranžové tóny, povrchy v barvě mědi a mosazi, a šedé, černé a tmavé kuchyně v matu i lesku, spoustu oblíbených dřevodekorů a dekorů kamene a mramoru.

Novinka: Povrch kuchyně Ferra připomíná kov a Savana barvu mořské vody. Sestava kuchyní Stevia a Kaava v aktuální modré a šedé v módním dekoru betonu.

Novinka: Povrch kuchyně Ferra připomíná kov a Savana barvu mořské vody.
Sestava kuchyní Stevia a Kaava v aktuální modré a šedé v módním dekoru betonu.

Proměna kuchyně u Oresi vám nevyluxuje peněženku

Oresi má čtyři modelové řady, v nichž si každý zákazník najde svou vysněnou kuchyň. V Oresi je otázkou, co se vám líbí, a ne jestli na to máte. Důkazem může být třeba moderní kuchyň koncipovaná do „elka“, do které kvalitní a designový nábytek přišel na pouhých 37 150 Kč. Najdete ji .

Proměna kuchyně ale vždy nemusí být kompletní výměna starého modelu za nový. Někdy postačí pořídit nové horní skříňky, své udělá i výměna pracovní desky. Máte v pořádku korpusy? Pak za úvahu stojí pořízení nových dvířek. Informujte se o takových možnostech v našich kuchyňských studiích. Odborně vyškolený personál vám poradí, zda je to u modelu vaší kuchyně možné. Tipy na kombinace dekorů a další inspirace vám přineseme příště.

V galerii najdete ochutnávku z novinek Oresi

Kuchyně Savana v zajímavé kombinaci bílé a barvy korálu vnese do bytu pozitivní a veselou atmosféru.

Kuchyně Savana v zajímavé kombinaci bílé a barvy korálu vnese do bytu pozitivní a veselou atmosféru.

Další příjemný odstín modré barvy přináší kuchyně Girona S.

Další příjemný odstín modré barvy přináší kuchyně Girona S.

K aktuálním trendům patří také povrchy se vzhledem kamene nebo mramoru. Na obrázku je model Amsterdam.

K aktuálním trendům patří také povrchy se vzhledem kamene nebo mramoru. Na obrázku je model Amsterdam.