Světlá rustikální kuchyně ve tvaru do U s barem
Logo Oresi

Nová kuchyň Oresi pro babičku jako bonus

13. 5. 2019

Paní Zdena se již čtvrtým rokem stará o svá vnoučata, která má ve vlastní péči. Její bydlení tomu ale není přizpůsobené a finanční situace je tíživá. Zdena by si přála odpovídající pokoje pro vnoučata a nebránila by se nové kuchyni. A tak jí designéři splnili sen a dodali jí i nový obývací pokoj s kuchyní od a jídelním koutem..

Dům je starý, bez izolací. Tím pádem má rodina velké náklady na topení. Mají problémy i s teplou vodou. Dům má přízemí a jedno patro. Dole bydlí paní Zdena, kde má svůj pokoj a starou plechovou kuchyň z roku 1972. Nachází se tam i obývák, dva pokoje a koupelna. Nahoře mají děti pokojíčky. Rodinný život se ale odehrává dole.

Proměny se ujali Kamila Douděrová a František Kobližka

Jako vždy si dokázali poradit s problémy, které před nimi vyvstaly. Proměna to byla velká, protože se při ní stavební parta musela podívat až do „útrob“ starého domu. Otevřeli mu strop a odhalili stěny. Narušili do hloubky letité pořádky a vdechli mu nový život.

Hodnocení designérů

„Měli jsme pocit, že jsme se dostali až za hranici technicky možného a fyzicky reálného. První dojem byl, že se tu budeme prát snad úplně se vším. Ten dům se tvářil neuchopitelně, odrazoval svou nedokončeností, zanedbaností, jako by nás nechtěl vpustit a chtěl si zůstat tím, čím je. Nápady přišly poměrně záhy. Problémů však byla také celá řada. Hlavně jsme nevěděli, co je ve stropě nad obývákem a pod vrstvami omítek na stěnách,“ vzpomínají designéři.

Měli obavy, jejich vize a plány ztroskotají na faktu, že to nepůjde fyzicky provést. Velkou neznámou byla také stávající elektroinstalace, která snad ještě pamatovala prvního stavitele domu. Pod koberci objevili původní prkenné podlahy.

„Největší výzvou bylo odhalit trámy ve stropě a otlouct některé původní omítky až na cihlu. Zde jsme doufali, že trámy budou zachovalé a pěkně otesané. U zdí jsme si zase v duchu přáli, aby byly cihelné, správně vázané s minimem kazů nebo pozdějších dozdívek a úprav, které pod omítkou nevidíte a celkový dojem by tak mohly totálně zkazit,“ konstatuje František Kobližka.

Jak to dopadlo

Proměna se podařila, starému domu úpravy daly venkovský styl díky využití odhalených stěn a trámů a volbě vhodného zařízení. V obývacím pokoji je část původního podhledu s dřevěnými trámy a otlučené cihelné stěny. Kuchyně z řady by Andrea Capovilla je praktická, pojatá ve venkovském stylu.

Kuchyňská linka z linie kombinuje dekor běleného dřeva borovice Provence na rámových dvířkách a viditelných plochách s lávově hnědou pracovní deskou. Zajímavou vychytávkou je protažení pracovní desky pod okna, kde rozšiřuje parapety, kam se dá vystavit mnoho keramických hrnců, které paní Zdena sbírá. Montéři nezapomněli do desky vsadit mřížku nad radiátor, aby zde v době, kdy se topí, probíhala potřebná cirkulace vzduchu.

Big Picture: Pro klasické i moderní interiéry

Kuchyně z linie Big Picture (název v překladu znamená „velký obraz“) překvapí zobrazením kresby dřeva, která se na nábytku rozvine v plné kráse. Osloví všechny zájemce, kteří touží po zařízení, které se co nejvíce přiblíží přírodě. „Dvířka ke kuchyni vyrábíme v provedení dub country, dub America, dub canyon, dub country a borovice Provence. Dekory vynikají vzhledem kartáčovaného dřeva s perfektní strukturou, která je na pohled i na dotek od přírodního dřeva k nerozeznání. Kuchyně Big Picture se hodí jak do klasického, tak do rustikálního interiéru. Elegantní dekor dubu ovšem zaujme i v moderním interiéru, kde jej můžete kombinovat třeba s hladkými lesklými dvířky,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu společnosti Oresi.

Také v této proměně designéři využili horní kuchyňské skříňky a sestavili z nich v obývací části místnosti zajímavou televizní stěnu s osvětlenou nikou.

Kolik to stálo

Nábytek do kuchyňské linky s ostrůvkem vyšel na 59 700 korun, televizní sestava z horních skříněk s osvětlenou nikou stála 7 831 korun a za spotřebiče designéři utratili 81 940 korun. To je důkazem, že u Oresi si kuchyň vybere opravdu každý. Za výhodné ceny dostanete od Oresi vždy kuchyni s vynikajícím poměrem mezi kvalitou, designem a cenou, nebo chcete-li mezi výkonem a cenou. Na další cenové příklady se .