Výherkyně soutěže od Oresi
Logo Oresi

Na návštěvě u výherkyně soutěže o kuchyň od Oresi za 100 000 Kč

28. 4. 2016

Jak jsme slíbili, přinášíme vám informace z předání šeku na kuchyň od Oresi za 100 000 Kč výherkyni jarní soutěžní hry Česko mění kuchyně.

Paní Zuzanu jsme navštívili v domečku v jižních Čechách, v malé vísce nedaleko Písku a předali jsme jí šek na výhru. Při zaměřování místa na kuchyňskou linku jsme si s ní povídali o životě. U šálku čaje jsme se o rodině dozvěděli trochu více. Paní Zuzana vystudovala obor sociální a kulturní ekologie, manžel Zdeněk je profesí hydrogeolog. Přesto se pustili do rekonstrukce domku vlastníma rukama.

Manželé původně bydleli a pracovali v Praze, ale pak se rozhodli, že pro plánovanou rodinu bude lepší, když budou žít blíže k přírodě. Nechtěli ale do žádného z příměstských satelitů, a tak koupili starý kamenný domeček na jihu Čech. Zaujal je hlavně tím, že se nachází na návsi a zároveň leží na kraji vísky, protože za zahradou se již rozkládá pole.

Osud mění plány

„Původně jsme chtěli nové bydlení vestavět do stodoly ve dvoře. To by ale v daném čase velmi narušilo sousedské vztahy, proto jsme se pustili do přestavby domku. Rok jsme jej rozebírali, rok dostavovali, pak přišel na řadu krov. Takřka vše jsme si dělali sami s vydatnou pomocí přátel,“ vzpomíná Zuzana.

Během přestavby domku se jim narodil syn Jonatán a později dcera Anežka, která si po komplikaci v těhotenství na svět přinesla Westův syndrom. To rodině přetočilo život naruby. Práce na přestavbě domku na rok ustaly úplně a i dnes holčička vyžaduje plnou pozornost. Od té doby rekonstrukce probíhá pomaleji. K tomu před rokem do rodiny přibyl ještě malý Bořivoj, který se právě pokouší o první nesmělé krůčky.

Práce na vybavení kuchyně se zastavily v půli cesty, ve stádiu stavebních příprav na instalaci linky. Stávající kuchyňský nábytek vyrobil manžel do předchozího bytu. Paní Zuzaně ale v kuchyni velmi chybí dřez a i pro vodu na pití a na vaření musí běhat do koupelny. A tak začala hledat kvalitní a přitom nepříliš drahou kuchyň, kterou by si pořídila, jak sama říká „na celý život“.

Zkusila soutěžit a vyšlo to

Při hledání inspirace narazila na kuchyně Oresi. A na webu Prima Living pak objevila soutěž o kuchyň Oresi za 100 000 Kč. Podívala se, jaké fotografie kuchyní lidé do soutěže posílají. Vyfotila své provizorium a přihlásila se do soutěže. „Nato jsem si na facebooku založila „Událost“, pozvala jsem přátele a rozjelo se hlasování, které nás nakonec dovedlo k výhře,“ říká Zuzana a děkuje tímto všem, kdo jí poslali hlas. Sama byla překvapena, jak velký ohlas její příběh, který se postupně objevoval v diskuzi, vyvolal u čtenářů v Česku i v zahraničí.

Na novou kuchyň od Oresi se paní Zuzana velmi těší, protože kuchyň považuje za srdce domu. Její výhra rodině pomůže vybřednout ze sedmiletého provizoria, uklidit nádobí a kuchyňské potřeby z beden, rozmístěných po místnosti a uspořádat prostor, kde bude konečně místo na vaření, stolování i na práci. A posunou se dál k úpravě interiéru, aby mohli časem připravit pokoj pro děti, které jako kdysi za starých časů mají postýlky ve druhé části světnice.

Hledáte také inspiraci pro kuchyně na venkově? Oresi nabízí kuchyňské linky do venkovských domků ve všech třídách, počínaje luxusními kuchyněmi Bauformat, přes prémiovou značku Livanza až po střední třídu Dolti. Zákazníci si ale nemusejí vybírat pouze kuchyňskou linku v rustikálním stylu. I do chalupy se hodí dobře zvolený moderní nábytek.