Moderní černobílá kuchyň s jídelním stolem
Logo Oresi

Moderní černobílá kuchyň od Oresi: Seznamte se s IQONY

24. 5. 2018

Paní Hana neměla v životě příliš štěstí a osud jí do pěstounské péče svěřil vnučku Aničku, kterou vychovává se svým synem Honzou. Žijí v panelákovém bytě v Ústí nad Labem, ale na jeho rekonstrukci nemají peníze. Díky Štěstěně pomohl pořad „Jak se staví sen“, který vysílá televize Prima. A kuchyň jako překvapení dodala společnost .

Rodina bydlí v panelákovém bytě, v němž je stále původní jádro. V koupelně a na toaletě nefunguje elektrika, proto je sem dotažena lampa, aby si mohli posvítit. Takové řešení je nejen provizorní, ale zároveň nebezpečné. Po proměně volá i malá kuchyň s jídelním stolem. Obývací pokoj využívá syn Honza, další pokoj je provizorně rozdělen skříní – v jedné části bydlí babička a v druhé vnučka Anička. Paní Hana si přála novou vstupní chodbu a koupelnu, designérům se přiznala, že má ráda bílou, šedou a černou barvu.

Designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný dokázali byt v paneláku proměnit k nepoznání. Nás v Oresi samozřejmě zajímá, jak si poradili s řešením kuchyně , kterou si designéři v našem studiu vybrali v řadě .

„Proměna jako celek je ryze současná, patřící do města. Do paneláku by se historizující či rustikální styl nehodil, proto jsme zvolili kuchyň s hladkými dvířky, říká designérka Andrea Hylmarová. Kuchyň je moderní a zároveň nadčasová, dobře se doplňuje s ostatním vybavením bytu.

Všimněte si řešení, kterým je kuchyňská linka oddělena od jídelny. „Zajímavý prvek je v jídelně, kde se černá stěna, členící prostor na kuchyň a jídelnu, pomyslně sklopí na zem a pokračuje na podlaze černým marmoleem. Stěna je rovněž zajímavá prořezanými otvory, vyplněnými sklem. Tím jsme dostali denní světlo do koupelny a pod ruce při práci v kuchyni,“ vysvětluje Marek Povolný.

A co je podstatné? Nábytek do této krásné a nadčasové dvouřadé kuchyně z řady Dolti vyšel na 49 873 korun. Což je opět důkazem toho, že kuchyně Oresi ve všech třídách vždy přinášejí prověřenou kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu. Přesně v duchu zavedené filozofie Oresi, největšího prodejce kuchyní.