Moderní a funkční světlá kuchyně Oresi
Logo Oresi

Moderní a funkční kuchyň pro obětavou babičku: Od Oresi

7. 2. 2020

Společnost Oresi do nové řady pořadu Jak se staví sen věnovala paní Bohunce kuchyň v šedo bílé kombinaci podle aktuálních módních trendů. Pojďte se podívat, jak může na malém prostoru v panelovém bytě po několika dispozičních úpravách vzniknout dostatečně velká, moderní a funkční kuchyň.

Premiérové díly pořadu Jak se staví sen extra můžete na televizních obrazovkách sledovat na Primě vždy v pondělí ve 21:35, ve 22:50 pak pokračuje Jak se staví sen – tipy a triky, který řeší některý z problémů při rekonstrukcích. My v jsme rádi, že i v letošním roce pomáháme těžce zkoušeným lidem plnit jejich sny. V první epizodě zazáří kuchyň z řady v šedobílé kombinaci. Jak, proč a kde vznikla, můžete vidět .

Na výchovu vnučky Kristýnky zůstala sama

Paní Bohunka se stará o svoji vnučku od jejích jedenácti měsíců, poté, co zemřeli oba rodiče malé holčičky. Babička nemá byt v dezolátním stavu, jak tomu bývá v jiných případech rodin, s nimiž se život nemazlil.

Jen by pro holčičku, která s ní spí v ložnici, potřebovala vytvořit vlastní pokoj, a s tím si neví rady. S problémem pomohl pořad Jak se staví sen, protože paní Bohumilu přihlásila do výběrového castingu její známá, paní Alena. Potkávala ji na procházkách a dozvěděla se o tom, že vnučku Kristýnku vychovává sama. A tak po výběru do užšího kola za paní Bohunkou místo produkce přijela hned Iva Kubelková.

Chtěla pokojíček, dostala i kuchyň

Bohunka si přála vyřešit v bytě samostatný pokoj pro Kristýnku. A kdyby došlo i na další věci, hodilo by se jí vybourat v chodbě komoru a místo ní umístit vestavěné skříně. Nakonec dostala proměnu celého bytu a také novou moderní kuchyň od Oresi.

Ta sice zůstala na svém původním místě, ale designéři Andrea Hylmarová s Markem Povolným se rozhodli rozšířit vchod do chodby, což místnosti, kde byla kuchyň s jídelním koutem situovaná do „elka“ nejen opticky velmi prospělo.

Módní šedá s bílou

„Do obýváku, kuchyně a ložnice babičky jsme zvolili moderní současný styl v neutrálních tónech,“ říká Andrea Hylmarová a Marek Podaný dodává: „Kuchyň má dvoubarevný koncept. Spodní skříňky kuchyně jsou v barvě láva, která si velmi dobře rozumí s dekory různých druhů dřevin. Horní skříňky jsou z modelu v jemném bílém matu.“

Velmi světlá vinylová podlaha v dekoru běleného dubu tak designérům dovolila použití trochu tmavších odstínů na nábytku. V kombinaci s bílou barvou je celý prostor vzdušný a světlý.

Do bílé pracovní desky designéři vybrali bílou varnou desku, digestoř je „neviditelná“, zabudovaná pod dno horní skříňky. Odtud je pomocí LED pásků osvětlena i pracovní plocha.

Kolik to stálo

Náklady na proměnu: Stavební a ostatní práce vyšly na 284 240 Kč, dveře, zárubně a kování na 67 664 Kč, pohovka stála 37 060 Kč, podlahy 70 000 Kč, za nábytek, dekorace a doplňky designéři utratili 123 204 Kč. A kolik stál kuchyňský nábytek? Ten u Oresi designéři pořídili za 49 418 Kč, za spotřebiče, které nesou značku Gorenje, pak zaplatili 49 040 korun. „Z toho je jasné, že si novou kuchyň podle aktuálních módních trendů, která je zároveň nadčasová, u nás může pořídit opravdu každý zákazník,“ upozorňuje na přátelskou cenu velké kuchyně Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.