Markéta Plánková má kuchyň od Oresi!
Logo Oresi

Markéta Plánková má tři kuchyně od Oresi

27. 6. 2018

Markéta Plánková, oblíbená česká herečka, si u Oresi vybrala hned tři kuchyně. To nás velmi těší, a tak jsme se vypravili zjistit, jak se jí v kuchyních Avantgarde a Eruka vaří a bydlí.

Markéta Častvaj Plánková není jen herečka, ale také talentová zpěvačka, která navíc hraje na několik hudebních nástrojů a představila se také jako moderátorka. Srdce diváků si získala především seriálovou rolí doktorky Magdy Tárové – Mázlové v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Má za sebou ovšem celou řadu televizních, filmových a divadelních rolí.

V divadle je její domovskou scénou „Ypsilonka“, kde je obsazována do spousty rolí, hrála a hraje tady například v Praze stověžaté, Faustovi a Markétce, Rusalce a ve Swing se vrací. V televizi jste ji mohli vidět také v seriálu Zdivočelá země, ve filmu Bankrotáři, v televizním filmu Slečna Julie, do něhož ji obsadil významný režisér Jiří Krejčík, v seriálech Rodinná pouta nebo Cesty domů. A pak přišla na řadu rodinná sága První republika, kde ztvárnila hlavní hrdinku Kláru Valentovou. Po této atraktivní, jemné a elegantní bytosti, kterou Markéta je i v civilním životě, přišla velká proměna, kdy musela v seriálu Mordparta odhodit svou křehkost, obětovat délku a barvu vlasů, aby se mohla převtělit do role ostré vyšetřovatelky Nadi Vokušové. A další zajímavé proměny ji na obrazovce čekají již v nejbližší době.

Bydlení a kuchyně

Stejně pestrých změn jako v profesním životě, má Markéta Častvaj Plánková i v soukromí, zmiňme především bydlení. Tak například zařizovala pro sebe a pro svou rodinu již několik domovů. Nás v Oresi samozřejmě zajímají kuchyně. Ty si u naší společnosti pořídila oblíbená herečka již tři. Poté, co se provdala za reportéra Daniela Častvaje, se kterým vychovává dcery Agátu a Julii, nejprve předělávali k trvalému bydlení chatu, aby měli kde žít, než si najdou a přetvoří k obrazu svému rodinný dům.

Do chaty si manželé vybrali kuchyň v béžovém dekoru v kombinaci s tmavě hnědým dřevem. Když našli dům, vhodný pro rodinu s dětmi, pustili se do jeho náročné rekonstrukce. Paní Markéta vypráví: „Dům měl zajímavou architekturu, ale bylo potřeba hodně představivosti, abychom ho při koupi viděli ve stavu, v jakém ho chceme mít. Stavba pochází ze sedmdesátých let minulého století a předchozí vlastník ji celou obložil dřevem. Nám se dům líbil architektonicky. Když se odstranilo obložení a objevila se holá fasáda, působila minimalistickým dojmem, to jsme chtěli. Důležité také bylo, že dům měl velká okna.“ A tak došlo na výměnu starých dřevěných oken za kovová, na pořízení nových dveří, rekonstrukci podlah a vybudování nových koupelen a technického zázemí.

Čisté linie moderní kuchyně

Protože rodina již kuchyň od Oresi vlastnila a studio v Březí měli po ruce, což bylo pro časově vytížené manžele také důležité, podívali se na novou nabídku a vybrali si do domu dvě kuchyně. V patře, kde je velká rodinná kuchyň umístěna v otevřeném prostoru s galerií u schodiště, s krbem, jídelní a obývací zónou, má Markéta bílou kuchyň Avantgarde ve vysokém lesku z prémiové třídy Livanza. Navrhla si ji sama, detaily doladila s prodejkyní v Oresi. „Přála jsem si moderní kuchyň s čistými liniemi, bez madel. Lednici máme vestavěnou v lince, musela jsem kvůli tomu ustoupit od její vnitřní velikosti, protože vestavba je, co se obsahu týká, vždycky menší. Ale dnes jsem ráda, že tomu tak je. Nekupujeme tolik věcí jako dříve. Vše spotřebujeme, nic zbytečně nevyhazujeme a potraviny jsou tak vždycky čerstvé,“ přiznává Markéta.

Kuchyň je řešena jako ostrovní s plynovou varnou deskou, se sestavou skříní dispozičně koncipovaných do tvaru písmene L. Na vysoké skříně s mikrovlnnou a pečící troubou, vestavěnou chladničkou s mrazničkou a skříněmi na potraviny navazuje linie spodních skříněk pod oknem, kde je umístěn dřez Franke v barvě onyx. Pracovní deska je v provedení valentino šedé.

 

 

Červeno šedá kombinace

V přízemí domu se nachází ještě jedna kuchyň. Ta víceméně patří k terase s grilovacím místem. Do ní si Markéta vybrala také kuchyň Livanza, tentokrát z linie Eruka, ve vysoce lesklém červenošedém provedení. Tady zvolila variantu dispozičního řešení do tvaru písmene L s barovým sezením. Kuchyň je vybavena indukční varnou deskou, digestoří vestavěnou do horní kuchyňské skříňky, chladničkou, myčkou a sorterem na odpadky.

Ve výbavě skříněk nechybí drátěný program. Dvířka a zásuvky jsou opatřeny minimalistickým tzv. narážecím madlem. Pracovní deska je v dekoru beton. Paní Markétě s rodinou přejeme hezké léto a ať se jim v kuchyních od Oresi dobře hospodaří.