Marek Ztracený má kuchyň od Oresi!
Logo Oresi

Marek Ztracený má kuchyň od Oresi

16. 3. 2020

Zpěvák a skladatel Marek Ztracený dvěma vyprodanými koncerty v O2 aréně opět dokázal, že v posledních letech patří na vrchol naší hudební scény. My v Oresi jsme rádi, že si u nás Marek vybral kuchyň. Brzy Vám umožníme do ní nahlédnout. Dnes přinášíme alespoň malou ochutnávku.

Šéfarchitekt Oresi, Ing. arch. Petr Kaluža říká: „Když jsme navrhovali kuchyň pro Marka Ztraceného a jeho partnerku, dobře se nám s nimi spolupracovalo, protože se jednalo o tzv. osvícené klienty. To znamená, že přesně věděli, co chtějí, ale nechali si poradit. Jak s výběrem barev, tak se samotným prostorovým uspořádán m kuchyně.

„Už v prvním návrhu jsme vybrali kombinaci výrazného dřeva a tlumené matné černé. Ten byl odsouhlasen, ale pro jistotu jsem vytvořil i další dvě barevné varianty. Přesto jsme zůstali u prvního návrhu. První návrh totiž často bývá ten správný, protože se do něj vloží všechny prvotní poznatky, potřeby a pocity z prostoru“, vyjmenovává možnosti architekt.

Požadavky na obytnou kuchyň

Na obytnou kuchyni měli zákazníci několik směrodatných požadavků – chtěli zachovat sedačku, umístit sem větší stůl pro čtyři osoby, přidat pracovní plochy a zachovat podstavnou pračku. „To vše se do kuchyně podařilo dostat, včetně spousty moderních ergonomicky praktických prvků, jako je trouba a mikrovlnka ve výšce, vinotéka, nebo plně využitá skříňka v rohu s výsuvem,“ upozorňuje architekt Petr Kaluža.

Marek s Marcelou také chtěli mít dostatek úložného prostoru. To řeší skříně vytažené až ke stropu. Abychom zachovali vzdušnost celého prostoru, tak je tento blok horních skříní z obou stran odražen od zdi. Výrazným prvkem v kuchyni je integrovaný jídelní stůl z HPL laminátové desky, který tvarově rozbíjí rovnou linii kuchyně a vytváří v ní niku s úložným prostorem. Další informace vám přineseme již brzy.