Moderní kuchyně do domu Magiq
Logo Oresi

MAGIQ: Moderní kuchyně ve venkovském domě

23. 1. 2018

Dnes vás pozveme na návštěvu k manželům Kohoutovým, kteří si v klatovské prodejně Oresi vybrali kuchyň MAGIQ z nové řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Kuchyně je situována do podkroví bývalého statku, který pro svou rodinu zakoupil a upravil pan Petr.

Před patnácti lety se rozhodl přestěhovat z města na venkov. Vyhlédl si bývalý statek (v obci Chudenín), nacházející se uprostřed přilehlých pozemků, přes které protéká potok. Při nezbytné rekonstrukci se změnila i vnitřní dispozice budovy a v bydlení majitelé proměnili i bývalou sýpku. V přízemí vybudoval pan Petr prostorný byt pro svou matku. Sám si s rodinou upravil patro a podkroví. A protože práce na domě nikdy nekončí, začal interiér zařizovat podle současných trendů. „První kuchyňskou linku „elko“ jsme si přivezli z Německa a s ní i další vybavení domu. Jak šel čas, přestala nám vyhovovat funkčně i stylem. Chtěl jsem kvalitní a moderní kuchyň, která bude odpovídat našim potřebám, a přitom nám pár let vydrží s malými obměnami, které se přizpůsobí módním trendům,“ vzpomíná Petr Kohout.

Razantní proměna

„Kuchyň jsem chtěl zvětšit a prosvětlit,“ vypráví pan Petr a dodává: „Zrušili jsme proto příčku a kuchyň jsme spojili se sousední místností.“ Tak se do ní vešla prostorná linka postavená do tvaru písmene „U“, na níž navazuje barové sezení, jídelní stůl a sedačka s křesly a televizí. V kuchyni najdete jak klasické, tak polovysoké skříňky se spotřebiči a vlevo od linky jsou na protější stěně umístěny vysoké skříně, které ukrývají chladničku s mrazničkou a potravinovou skříň s výsuvnými regály.

Při rekonstrukci se nebourala jen příčka, ale tam, kde to šlo, byly posunuty i trámy. Část z nich kryjí sádrokartonové obklady a jsou v nich, jako v celém stropě, rozmístěna zapuštěná stropní svítidla. „Dva trámy, stropní a sloupek, jsme ponechali v dekoru dřeva a sladili jsme jej obkladem s dekorem podlahy z lepeného vinylu. Nechtěl jsem, aby se v místnosti objevovalo více druhů, barev a struktur dřeva, protože tento dekor je použit i na dveřích,“ upozorňuje hostitel.

„Věděl jsem, že chci bílou kuchyň ve vysokém lesku. Proto jsme hledali na webu i v prodejnách v nepříliš vzdáleném okolí. Navštívili jsme i řetězce, například Asko nebo Möbelix. Vysněnou kuchyň jsme našli až v klatovské prodejně Oresi. Tady jsme uviděli MAGIQ z řady Dolti Collection, který nás hned zaujal. Odpovídal našim požadavkům na barvu i design a ve srovnání s ostatními nabídkami tady jednoznačně zvítězila kvalita v poměru k ceně.

„S manželem jsem kuchyň vybírala jen po estetické stránce,“ říká paní Jana. „Po změně dispozic podkrovní kuchyně a při rozmístění oken, která jsou v různých úrovních včetně střešních, jsem si nedovedla představit, jak sem umístíme vybrané skříňky. Zato Petr měl svou vizi,“ vzpomíná Jana.

Nadčasová bílá a kvalitní akryl

Kuchyně MAGIQ má moderní hladká dvířka v bílém akrylu s vysoce lesklou povrchovou úpravou. Materiál je specifický svým vysokým leskem, jež lze srovnávat s některými dražšími lakovanými povrchy. Ve srovnání s nimi je ale méně náchylný k poškrábání. Proto je tato volba do kuchyně ideální.

„Spolupráce na tvorbě nové kuchyně je vždy snazší a lepší, když si zákazník a prodejce při plánování rozumějí. Pan Kohout měl o vzhledu a dispozici své kuchyně jasnou představu, v prodejně jsme vše doladili k jeho spokojenosti a poradili jsme mu s výběrem vhodných výsuvů, pantů a s vnitřní výbavou tak, aby odpovídala jeho nárokům a potřebám,“ říká Aneta Bauerová z klatovské prodejny kuchyní Oresi.

 

Možná proměna v budoucnosti

„Do linky jsme prozatím nechali podstavit myčku nádobí, která je zánovní a dobře funguje,“ ukazuje nám hostitel spotřebič. „Nechal jsem si ale vyrobit dvířka, a až nám stávající myčka doslouží, nový model již bude vestavěný. Za pár let také třeba vyměníme pracovní desku a obklad za kuchyní, které nyní mají dekor beton, a linka bude zase jako nová.“