Světlá lesklá kuchyně s nádechem dřeva
Logo Oresi

Livanza podle současných trendů: Bude se vám líbit

7. 9. 2016

Přinášíme vám další pohled na realizaci kuchyně Livanza v novostavbě v Praze. Kuchyň Oresi si naše zákaznice zvolila na základě osobní reference.

Líbila se jí totiž kuchyně, kterou si u nás vybrala paní režisérka Marie Poledňáková. Také paní Jana vsadila na spolupráci s naším kuchyňským studiem v paláci Gemini na Praze 4 a s architekty z Cadface Design Studio.

Novopečená majitelka kuchyně vypráví: „Jako klient jsem se společností Oresi spokojena. Vše klapalo: od zadání objednávky, přes spolupráci se zástupcem Oresi, panem Josefem Durnou, se kterým jsem byla v kontaktu od návrhu kuchyně po její montáž. Pan Durna jednal s architekty, byl přítomen i při montáži.“ Nutno dodat, že vybraná kombinace bílých skříněk Musa a dekoru dřeva linie Tewa je praktická a působí elegantně.

Od podlahy ke stropu

Architekti naší zákaznici navrhli kuchyň od podlahy ke stropu. Nikde tak nevzniká hluché místo, kde by se jen zbytečně usazoval prach. Všechny skříňky ale nejsou určeny ukládání nádobí a věcí, potřebných pro práci v kuchyni. Za některými z nich jsou ukryty instalace. Spolupráce kuchyňského studia Oresi s náročnými architekty se na první pohled mimořádně vydařila.

Elektrospotřebiče a doplňky

Do kuchyně si majitelka vybrala elektrické přístroje značky AEG – Electrolux. Vaření jí bude usnadňovat parní a mikrovlnná trouba, lednice, myčka, odsavač par a indukční varná deska. Dřez i baterie jsou od Franke. Pracovní deska je vyrobena z umělého kamene Technistone v dekoru Noble Carrara 20 LE a jsou do ní vyfrézované drážky v místě odkapávače nádobí. Za zmínku stojí i fakt, že architekti myčku nádobí nezakomponovali, jak bývá obvykle zvykem, vedle dřezu, ale v kuchyni paní Jany je umístěna pod mikrovlnnou a parní troubou.

Za linkou i na dělící stěně je použit skleněný obklad v moderní šedé barvě. LED osvětlení je nainstalované do dna horních skříněk.

Nové možnosti: Vysoký lesk si mohou dopřát všichni

Líbí se vám bílý nábytek ve vysokém lesku, ale nechcete nebo nemůžete investovat do kuchyně z prémiové třídy Livanza? V Oresi myslíme i na vás a proto jsme nedávno uvedli na trh novinku: řadu chytrých kuchyní Dolti rozšířil model MAGIQ, který má povrch z bílého akrylu. Důležité je, že tento materiál vyniká výjimečně vysokým leskem, jímž se akryl vyrovnává mnohem dražším leštěným lakům. Ve srovnání s nimi je ale odolnější vůči UV záření i poškrábání.

„MAGIQ využívá další novinku,“ informuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi. „Na dvířkách jsou použity bílé hrany se speciálním bílým lepidlem, takže přechod mezi materiálem desky a hranou je bez obvyklé tmavé linky. U kuchyně uvítáte i její akční cenu, která je 7 284 korun za běžný metr včetně DPH“, dodává Dušan Všelicha.