Logo Oresi

Libor Bouček si u Oresi vybral moderní světlou kuchyň

6. 11. 2023

U Oresi si před časem vybral kuchyň do svého letního sídla známý český moderátor a dabér Libor Bouček. Domek v klidném prostředí a s krásným výhledem na řeku prošel rozsáhlou rekonstrukcí a proměny doznala i kuchyň.

Nečekejte ale chalupářskou kuchyň. Interiér je zařízený v moderním a spíše minimalistickém stylu. Vše tady má svůj řád a majitelé vsadili na technologické vychytávky materiálů i spotřebičů, které se v kuchyni a v celém bydlení objevují. Ostrůvková kuchyň zaujme kombinací umělého kamene v dekoru mramoru použitém na desku, boky a záda poloostrůvku, čela a kuchyň jsou v jemném matu v barvě cappuccino.

 

Talentovaného moderátora Libora Boučka našim čtenářům nemusíme sáhodlouze představovat, protože v průběhu své kariéry moderoval řadu pořadů, které sledovaly téměř všechny generace. Vzpomeňme například některé ročníky reality show Vyvolení, Československou Superstar, České slavíky, Pevnost Boyard, Českou Miss, Nový den. Libor si ovšem poradí i s komentováním přímého televizního přenosu fotbalu…

 

Aktuálně vidíme, jak bravurně zvládá excesy svých hereckých kolegů v pořadech Máme rádi Česko nebo Inkognito. A k tomu moderuje různé akce a často dabuje. Svůj hlas propůjčil třeba Chrisu Evansovi, který ztvárnil Steva Rogerse, Kapitána Ameriku anebo Ryanu Reynoldsovi coby Wadu Wilsonovi-Deadpoolovi. A vypočítávat jeho role bychom mohli dál, my se ale budeme věnovat kuchyni.

Kuchyň od Oresi

Na dotaz, proč ho oslovily kuchyně Oresi a jak si vybíral dekor nábytku Libor odpověděl: „Věděl jsem, do čeho jdeme, protože Oresi kuchyň jsem již v minulosti měl. Znám příběh vzniku Oresi a je mi sympatický vývoj od vzniku přes rozrůstání značky až k tomu, že se stala největším prodejcem kuchyní na trhu se čtyřmi řadami kuchyní. My jsme zvolili řadu Dolti Collection by Andrea Capovilla a kuchyň Silk Touch v příjemné béžové barvě.

 

 

Co se volby dekoru týká, já jsem naštěstí nemusel vybírat nic, pouze jsem sledoval excelentní práci svojí ženy. Byť jsme spolu devět let, tak se v podstatě jednalo o naší první společnou kuchyň, protože se Gabriela nastěhovala ke mně do hotového. Myslím, že dokázala respektovat a ctít prostředí, ve kterém se nacházíme. Jelikož je kuchyň součástí obývacího pokoje, a protože jsme v přírodě, bylo jasné, že kuchyně musí být světlá, elegantní, neubírající opticky prostor. Oceňuji absolutní čistotu celé linie. Je nenápadná, přesto plně funkční a elegantní.

Dispozice a výbava

Kuchyň je navržená ve tvaru písmene „U“, kdy jedno rameno tvoří poloostrůvek. Horní skříňky jsou opatřeny výklopnými dvířky, a tak jsme se Libora zeptali, jakou má vnitřní výbavu. „Co se týká ergonomie, opět jsem se nechal vést svojí ženou, ale protože nesmírně rád vařím a povídám si u toho, bylo jasné, že musíme mít středový pult. A do něj jsme usadili varnou desku, v jejímž centru je zabudovaná digestoř se spodním odsáváním. Jeho funkčnost je skvělá, jen člověk musí používat poklice, což je správné, ekonomické a ekologické. Díky spolupráci se značkou Miele jsem si mohl konečně vybrat konvektomat, který je dokonalým společníkem a umí neskutečné věci. Vzhledem k tomu, že v domě máme spíž a v ní mrazničku, v kuchyni využíváme jen prostornou ledničku, což také oceňuji. Prostě technické věci jsem supervizoval já a jsem ze spotřebičů nadšen.

 

 

Funkčnost a ergonomii řídila žena a byť se nejedná o největší kuchyň rozměrově, je stále nesmírně prostorná, také díky přehledným zásuvkám a výsuvným policím v rozích. Musím říct, že je to dílo dvou žen: mojí ženy a paní Kláry Pátkové z prodejny Oresi na Pankráci v Praze 4, která dokázala během několika schůzek zcela pochopit, co chceme. A měla s námi obrovskou trpělivost. Potěšil i návrh ve 3D zdarma.“

Co na to prodejce

„Boučkovi zavítali k nám na prodejnu Pankrác s prosbou o návrh kuchyně na chatu. Z mého pohledu patří ke klientům, kteří předem věděli, co chtějí, proto se s nimi velmi dobře spolupracovalo. Na studiu si vybrali kuchyň z řady Dolti Collection. V první fázi uvažovali o moderním lehce šedém dekoru dřeva na spodních skříňkách a s horními skříňkami Silk Touch v barvě Cappuccino v jemném matu s designovými integrovanými otvíracími profily Linea Retta.

 

 

Během další schůzky zvítězil model Silk Touch pro celou kuchyň. Ten je doplněný o pracovní desku a obkladový panel Technistone v dekorech Noble Arco a Olympos Mist. Dalším přáním byla varná deska s integrovanou digestoří, která je umístěna v ostrůvku. Z toho důvodu je v části pod varnou deskou pouze jeden šuplík, zbytek zabere tělo digestoře,“ vysvětluje Klára Pátková, odborný prodejce z prodejny Oresi v Praze 4.

Pár postřehů majitele

K integrované digestoři chci jen dodat, že se člověk musí naučit vařit chytřeji, než když nad vámi hučí větrák, ale funguje to, a po pár vařeních vím, jak na to a rozdíl mezi odsáváním shora a digestoří integrované do pracovní desky víceméně neregistruji. Navíc, jsme v přírodě a jedná se převážně o letní dům, takže se stejně neustále větrá. Nicméně, zimu jsme zvládli.

 

 

U dekorů a materiálů kuchyně jsme volili nadčasovost a design, to byl kromě funkčnosti jeden z hlavních požadavků, a pak krása a elegance. Tomu odpovídá jak model Silk Touch, tak povrch Technistone. Myslím, že vydrží dlouho. I instalace byla nesmírně rychlá a předpokládám, že investice do těchto materiálů se prostě dlouhodobě vyplatí.“