Rohová elegantní kuchyň v šedé barvě a dřevěném dekoru
Logo Oresi

Kuchyň v pánském stylu pro mladého vdovce: Překvapení od Oresi

2. 3. 2020

Propojení kuchyně s obývacím pokojem obvykle přinese více místa. Podívejte se, jak do této proměny designéři vyřešili kuchyňskou sestavu z modelů VIQTORY a Grey Cat podle aktuálních módních trendů.

Tomáš je vdovec a tatínek na mateřské dovolené. S výchovou dvouletého synka Vítka mu od počátku pomáhají babičky, ale na rekonstrukci bytu, kterou začal ještě za života ženy, už není čas ani peníze. Proto jej maminka přihlásila do pořadu Jak se staví sen. Více o Tomášově osudu a o proměně bytu nejdete .

Přál si upravit pokoj pro synka a zařídit předsíň, kde si nevěděl rady s křivou podlahou. Designéři mu jako překvapení připravili ještě přeměnu obývacího pokoje a novou kuchyní přispěla společnost .

Bydlení v panelovém domě

Byt, v němž probíhala proměna, se nachází v panelovém domě v Ostravě. V bytě se nachází ložnice, obývací pokoj, další pokoj, který majitel využíval jako pracovnu, kuchyň, koupelna a chodba. Umakartového jádra se již zbavili a stěny vyzdili. Některé dveře jsou vysazené, Tomášovi volný průchod připadá praktičtější i s ohledem na malého Vítka. Tomáš má rád přírodniny, proto by přivítal co nejvíce přírodních materiálů, hlavně motiv dřeva, ale připustil, že to mohou být i imitace.

Co na to designéři

„Tomáš se zmínil, že se zesnulou manželkou studovali ekologii a že se oba snažili žít v souladu s přírodou, upřednostňovali přírodní materiály, úsporné zdroje a podobně. Chytili jsme se toho,“ říká designér František Kobližka. Stejně tomu bylo i v případě kuchyně, kde byly vysazené dveře do chodby i do obývacího pokoje. Kamilu Douděrovou proto napadlo zrušit podstatnou část příčky a kuchyň otevřít také do obývacího pokoje.

Kuchyň v pánském stylu

Myšlenku ekologie designéři rozvinuli v použití prken jako obkladu části stěn v chodbě a v obývacím pokoji, která doplnili mechovými obrazy. „Vinylová podlaha nese dekor přírodního dřeva. S ním jsme sladili i dekor dřeva na obkladovém panelu v kuchyni, který sahá až ke stropu, a na části dvířek kuchyňské linky,“ upřesňuje Kamila Douděrová.

Ta vybrali ve třídě , kde je oslovil ušlechtilý dubový dekor modelu . Kuchyňská sestava je kombinovaná s módním šedým odstínem modelu ve vysokém lesku, který pochází z designové nadstavby třídy Dolti, z řady by Andrea Capovilla.

Kuchyňská linka laděná do pánského stylu má korpus v barvě Láva a pracovní desku v dekoru Beton natural a zdobí ji zajímavá madla. Ta v nabídce Oresi najdete pod označením G3-135 a. Nábytek do kuchyňské linky vyšel na 33 220 Kč. Což je cena velmi přátelská. FOTO: FTP PRIMA